Tatil

TATİL;

Tatil uzun süre çalışan insanların beyin ve vücudun yorulması ve bu yorgunluğu atması için her insan için fırsatlar sunmaktadır. Bir çoğumuz sıcak yaz dönemlerinde sıcak kumsallarda ( Deniz ) geçirmek için tüm imkanlarımızı seferber ederiz. Kendinizi işe vermekte zorlanırsınız ve performansınızda zayıflamalar meydana gelir. Böyle durumların en faydalı ilac tatildir. Tatil ile yorgun zihnimizi ve bedenimizi dinlendirme fırsatı buluruz.

Hayalinizdeki tatil nasıldır; Okullar kapanıp yaz tatili geldiğinde içimize aynı istekler, hayallerle süsleriz. Kitap okuyup sahilde güneşlenmeyi, arkadaşlarımızla, ailemizle eğlenmeyi ve yakın akrabalarımızın yayına gitmeyi planlar ve gitmeyi arzularız. Bununla birlikte hepimizin bunların da dışında bir tatil hayali vardır. Sahil kıyısında ve hemen yanında bir yazlık ev hayal ederiz. Sevdiğimiz insanlar orada olsa, sahilde dostlarımızla oyunlar oynasak. Gün boyu denizde kulaçlar atsak. Hep beraber bir kamp alanına gidip çadır kursak. Annelerimiz ateşin başında bize lezzetli yemekler pişirirken biz de şarkılar söyleyip hep birlikte eğlensek. Her gün bambaşka bir serüven ile günümüz geçse, farklı farklı ülkeler gezip yeni kültürler tanısak ve o kültürlerden yararlansak. Gittiğimiz şehirlerin tarihi ile ilgili bilgiler edinsek. Her insanın bu tür hayalleri vardır ve bu hayaller tamamen sonsuzdur. Geceleyin gözümüzü kapatıp yatağa uzandığımızda aklımıza farklı farklı hayaller gelse bizler mutlu olsak. Denizde yüzmeyi veya kar topu oynamayı düşleriz. Bazıları imkansız görünse de hayal kurmaya devam ederiz. Bu hayaller geceninin bir yarısında uykuya daldığımızda da bizi bırakmaz düşlerimize girer, gerçekleşmese bile insana mutluluk verir.

Bu yıl tatil planlarınızı biraz değiştirip daha farklı seçenekler arıyor ama bulamıyorsanız Türkiye genelinde  ucuz ve keyifli tatil yapabileceğiniz yerlere bir göz atma zamanı gelmiştır. Uygun bütçelerle hedefinize ulaşacaksınız bununla birlikte bir o kadar da keyifle geçireceğiniz bir yaz tatili için web sayfamızda dolaşmanız yeterli olacaktır.