1.350TL
1.750TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Odunpazarı / Eskişehir
Gidiş / Geliş
22 Mart - 01 Mart 2019
Tur Programı
Açıklamada Mevcut
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
Şok Promosyon

Şok Promosyon Doğu Expresi Gidişli - Van Expresi Dönüşlü Tren Turu
( 5 Gece Otel 2 Gece Tren Konaklama Toplamda 7 Gece 8 Gün )
22 ŞUBAT 2019 - 01 MART 2019

1. Gün ESKİŞEHİR - ANKARA ( 22 ŞUBAT 2019 CUMA )
13:20 : Siz değerli misafirlerimizle uçsuz bucaksız bir yolculuğun ilk hareket noktası olan Eskişehir Tren Garında buluşarak rehberimizle tanışmanın ardından ;
13:59 'da kalkacak olan Eskişehir - Ankara yüksek hızlı trene biniş .
15:30 Ankara'ya varış ve Ankara Eski Tren Garına hareketle saat 18.00 TCDD Doğu Ekspresi pulman  vagonumuzda koltuklarımıza yerleşerek, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız.Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Tren yolculuğumuzu vagonlarımız da ki keyifli bir uyku ile sonlandırıyoruz. Bu gece konaklama trende olacaktır...
Akşam Yemeği : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Konaklama : Trende Pulman Koltuklu  vagonlarımızda.

2.Gün ERZURUM ( 23 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ )
Sabahın ilk ışıklarıyla güne merhaba dedikten sonra gün boyunca trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. İkindi saatlerinde varacağımız Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye, ilk  olarak Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medresesini  ziyaret ediyoruz. Ve Erzurum merkezde bulunan otelimize transfer oluyoruz.Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Öğle Yemeği :  Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Akşam Yemeği :  Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır.(Ücrete Dahil)
Konaklama : Erzurum şehir merkezinde bulunan  4* Borapark otelimizde .

3.Gün  ERZURUM - SARIKAMIŞ ( 24 ŞUBAT 2019 PAZAR )
Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlıyoruz. Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Rüstem Paşa Bedesteni (Taşhan)ı geziyoruz.Tarihimize 93 harbi olarak geçen TÜRK – RUS savaşın da Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı ziyaret edip kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’nin üzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 90.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sarıkamış kayak merkezinde serbest zamanın ardından Sarıkamışta bulunan otelimize akşam yemeği ve konaklama için otelimize transfer oluyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Çağ kebabı menüleri
Akşam Yemeği :  Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Konaklama : Sarıkamış'ta  bulunan 3* Bildik  otelimizde .

4.Gün SARIKAMIŞ -KARS -ÇILDIR GÖLÜ-ANİ HARABELERİ ( 25 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ )
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabelerini geziyoruz. Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumunda. Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Camiinin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli kilise-Resimli Kilise-Büyük Katedral (Fethiye Camii)-Surlar- Aslanlı Kapı- Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabelerindeki gezimizi sonlandırıyor ve molamızın ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kış aylarında buz tutması ile bilinen ve üzerinde kızak turu yapacağımız Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Çıldır Gölünde balıkçıların Sarı Balık (sazan) olarak adlandırdıkları balıkları avlamak için, Buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme imkanı bulabileceğimiz bu keyifli noktada Atların çektiği kızaklarla Çıldır Gölünün üzerinde Kızakla kısa bir tur atma keyfini yaşamayı da ihmal etmiyoruz. Kızak Turumuzun ardından Türkiye’nin ilk Peynir müzesini görmek için Boğa Tepe Köyüne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor, 1800-2600 metre yükseklikteki Kars ve Ardahan yaylalarında Kafkas-İran-Turan iklimlerinin çakışarak ortaya çıkarmış olduğu bitki çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan temin edilen süt ile yapılmış Gravyer, Eski Kaşar, Türkmen Saçak, Malakan, Tulum, Otlu, Kelle, Tel, Çürük, Çanak gibi tescilli peynirlerin tadına bakma imkânı buluyoruz. Peynir alışverişi de yapabileceğimiz bu gezimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Çıldır Gölünde Sarı Balık Menüsü.
Akşam Yemeği :  Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Konaklama : Kars'ta  bulunan İpek Yolu ve Işıl Park otelimizde .

5.Gün AĞRI DAĞI - DOĞUBAYAZIT - TENDÜREK - MURADİYE ŞELALESİ - ŞEYTAN KÖPRÜSÜ -VAN
(26 ŞUBAT 2019 SALI)
Otelimiz deki sabah kahvaltımızın ardından Digor ve tuz beldesi Tuzluca yolundan Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyoruz.Yol boyu bizi takip eden muhteşem dağ manzarası eşliğin de  DOĞUBAYAZIT 'a varıyoruz.Öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu görüp , İran sınırına kadar gidiyoruz.İnşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşımaktadır.Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine gediyoruz. Muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü  gezip VAN a ulaşıyoruz.Akşam  yemeği  ve  konaklama otelimize de
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Abdigör Köfte Menüsü.
Akşam Yemeği :  Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Konaklama : Van'da  bulunan 4* Royal Milano  otelimizde .
6. Gün VAN - VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - GEVAŞ - TATVAN ( 27 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA ) 
Otelimizdeki sabah kahvaltımızın   ardından bir sahil kasabasını andıran Edremit’e gidiyoruz. Edremit’te bizleri bekleyen  teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz.Taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi   görüyoruz. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz.Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında  geçireceğimiz  güzel zamanın ardından Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Van merkez de  öğle yemeğimizin(ekstra) ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüyoruz. Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde  geziyoruz. Van Halısı hakkında bilgi almak için  Halı Atölyesi’ne gidiyoruz.Rehberimizin vereceği alışveriş molasının  ardından bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz.Bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölye ye gidip muhteşem sanatkarlığı görüp alışveriş yapıyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi İnci Kefali  Menüsü.
Akşam Yemeği :  Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Konaklama : Tatvan'da  bulunan 4* Taşar  otelimizde .
7.Gün TATVAN- VAN DOĞU EXPRESİ  ( 28 ŞUBAT 2019 PERŞEMBE )
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tatvan Tren Garına hareketle saat 07.55 TCDD Van Doğu Ekspresi pulman  vagonumuzda koltuklarımıza yerleşerek, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Tren yolculuğumuzu vagonlarımız da ki keyifli bir uyku ile sonlandırıyoruz. Bu gece konaklama trende olacaktır.
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Akşam Yemeği :  Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
Konaklama : Trende Pulman Koltuklu  vagonlarımızda.

8.Gün ANKARA - ESKİŞEHİR 1 MART 2019 CUMA )
Sabah saatlerinde ulaştığımız Ankara’da yaklaşık bir saatlik mola sonrası a yüksek hızlı tren yolculuğu ile Eskişehir Garı’na ulaşarak bir başka 222 Turizm etkinliğinde görüşmek üzere  turumuzu noktalıyoruz.
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER :
• 5 Gece Otel Konaklaması
• Otellerdeki 5 Sabah Kahvaltısı
• Otellerdeki 5 Akşam Yemeği
• Seyahat Sigorta Paketi       
• Lüks Otobüsle Ulaşım
• Otopark Ücretleri
• Tüm Çevre Gezileri
• Otobüs İçindeki İkramlar
• 222 Turizm Rehberlik Hizmetleri
• Profesyonel Bölge Rehberleri
• Eskişehir Ankara YHT Bileti
• Ankara Eskişehir YHT Bileti
• Doğu Expresi Bileti
• Van Gölü Expresi Bileti

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

• Öğle yemekleri
• Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
• Ekstra Turlar
• Kişisel Harcamalar
• Akdamar adası tekne turu
• Van doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler
• Van doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler
• Doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler
• Doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler
• Kafkas Eğlencesi
• Tüm yolculuk  esnasındaki yiyecek ve içecekler 

 


EK BİLGİLER :

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.
* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir)
* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir
* Katılımcıların iptali söz konusu ise tur tarihimden 15 (onbeş) gün  öncesine kadar  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.

 


KİŞİ BAŞI ÜCRET :
NAKİT : 1350  TL
KREDİ KARTI : 1420 TL ( WORLD KARTA 5 TAKSİT İMKANI )


DETAYLI BİLGİ REZERVASYON :
OFİS :0 222 222 10 00
CEP : 0 537 633 42 06
Cumhuriyet Bulvarı No 26 ' da Hizmetinizdeyiz ...

Video bulunmamaktadır.