Snowboard

SNOWBOARD;


Snowboard en net anlamda kar üzerinde sörf yapmak anlamında tanımlanmaktadır. Birçok insan Snowboard yapmayı çok sever. Her insan kış aylarında fırsat buldukça Snowboard yapmayı ve deliler gibi eğlenmeyi ister. Gerek profesyonel gerekse amatör olsun birçok kişi bu zevki yaşamayı istemektedir. Türkiye’nin kar pistlerinde tur net tüm insanları uygun fiyat ve zamanlar içerisinden seçimlerin yapılmasında yardımcı olmaktadır.
Snowboard kaymanın buz üzerinde yapılması türüne denilebilir. Her iki ayağın tek tahtaya bağlanması ve kar üzerinde kayarak ilerlemesi esasına dayalı bir spordur. Turnet her yaştan insana yardımcı olarak bir çağ başlatmıştır. Yoğun güç ile oluşturan snowboard zevkli ve hızlı geliştirilebilir bir spor olarakta tanımları arasında bulunmaktadır.
Çok genç bir spor faaliyeti olan Snowboard yirminci yüzyılın başlarında ortaya çıkmıştır.1998 li yıllarda ise ilk kez Japonya’da bir spor olarak sözlüklere girmeye başlamıştır. Zamanla Amerika ve Avrupa da yaygınlaşan Snowboard popüler bir spor dalı olarak gündeme gelmeyi başarmıştır.
Yaş ve cinsiyet ayrımı Snowboard da tur net ile ortadan kalkarak ailecek kayma fırsatını oluşturmaktadır.
İlk kez Snowboard yapacaklara www.tur.net tavsiyelerde bulunmaktadır ve aynı zamanda snowboard hizmeti veren yerleri site sizlerin inceleyebilmeniz için bir araya getirmiştir. Bu tavsiyeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.
·         Bir eğitmenle yapılması daha doğru yapılmalıdır. Ya da bu konuda bilenlerden yardımlar alınmalıdır.
·         Kullanılacak malzemeleri satın alma yerine daha uygun kiralamalar ile maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.
·         Ayak bağlamanın nasıl yapılacağını iyice öğrenmek gerekir.
·         Cesaretli bir şekilde bu işi yapmaya karar vermelisiniz.
·         Korkmadan kayacağınıza inanın.
·         Konuyla ilgili her türlü konuyu ayrıntılı bir şekilde öğrenmelisin.
İşte tüm bu eksiklikleri tur net ile sağlayarak hayalini kurduğunuz tatili sağlayabiliriz.