Sky Diving

Aradığınız kriterlerde kayıt bulunmamaktadır.
Aradığınız kriterlerde kayıt bulunmamaktadır.

SKY DİVİNG;

Skydiving yerden ortalama olarak 3500 metre yüksekte olan bir uçaktan, sırta paraşüt alınarak yere doğru hızla düşmek suretiyle gerçekleştirilen faaliyete denilmektedir. Uçaktan atladıktan sonra belli bir süre bekledikten sonra paraşüt açılarak havada benzersiz keyifli uçma işlemidir. Bir işin tam olarak Skydiving olarak tanımlanması uçaktan atlayan kişi 90 derece yada eller vücuda, bacaklarda birbirine yapışık şekilde yapılması gerekir. Uçaktan paraşütle serbest şekilde atlama işlemidir.

Skydiving faaliyetini www.tur.net ile bu faaliyetinizi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz havadan özel çekim yapabilecek kameraları da temin edilerek skydiving ile keyfinize keyif katabilirsiniz. Bu kamera ile maceralarınızı sevdikleriniz ile paylaşma imkanını sağlamaktadır. Bunun için rahat spor kıyafet ve ayakkabılar ile rahat bir şekilde faaliyetleriniz gerçekleşecektir. Ayrıca tur net siz değerli insanlara eğitim fırsatları da sunarak deneyimli bir uçuş hakkını sunmaktadır.

Bunu ailece de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tur net siz ve ailenize ayrıcalıklı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Aşırıya gitmedikçe kilo ve boy sorunu da olmamaktadır.
Normal şartlar altında bir saat içerisinde tamamlanabilen bir faaliyet olmasına karşın metroloji dikkate alınarak yapılmaktadır. Skydiving yapmak için önceden rezervasyon yaparak bu haklardan yararlanmasıdır. Uygun hava şartları içerisinde her durumda yapılabilmektedir.
Boşluktan atlama sanatı olarakta anılan bu faaliyeti gerçekleştirme için bazı ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Bunların en önemlisi yedek paraşüttür. Yedek paraşüt, ana paraşüt açılmadığında ya da açılan paraşütte bozulma meydana geldiğinde paraşütçünün hayatını kurtarmak amacıyla tasarlanarak kullanılan paraşüttür.
Rasıt: Ana paraşütü hava basıncı hızı sayesinde çekip almak için paraşütçü tarafından boşluğa bırakılan çok küçük çapta paraşüt tutucudur.
Otomatik açma mekanizması paraşütçünün, yedek paraşütü açma girişimi başarıya ulaşmaması havada bayılması veya yedek paraşüt açmada gecikmesi durumunda hıza ve basınç değişikliğine bağlı olarak otomatik bir sitem yedek paraşütün açılmasını sağlar.

Atlayış gözlüğü, yüksek süratte düşüş sırasında paraşütçünün gözünü şiddetli hava akımından ve tozdan koruyan gözlüktür, sky diving sporu için dikkat etmeniz gerekmekte.
Atlayış başlığı, çeşitli tiplerde deri başlık, yarım kask, tam kask ile oluşan korumalar ile vücudu koruyarak gözlük takmaya gerek yoktur.
Altimetre, kollara takılan yükseklik ölçüm aletidir.