449TL
499TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Tur Programı
Bursa - Kapadokya - Bursa
Konaklama
Mustafa Otel - Yarım Pansiyon
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
Türk Gecesi ve Tüm Öğle Yemekleri
Ücretsiz Aktiviteler
Ulaşım - Konaklama - Rehberlik Hizmeti
Kampanyalar
Sevgililer Günü Özel
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var

1.GÜN : 13.02.2019 ÇARŞAMBA

Saat 22.00'da Kent Meydanı önünden Kapadokya'ya hareket ediyoruz.

2.GÜN : 14.02.2019 PERŞEMBE

Sabahın ilk ışıkları ile Nevşehir'e ulaşıyor ve muazzam manzarası ile Kapadokya'yı selamlıyoruz. Kahvaltı molası için serbest zaman veriyoruz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesini gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında Şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peri bacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya bölgesinin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller mevkinde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz; Sinassos-Mustafa Paşa Köyünü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.yy arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesini dışarıdan fotoğrafladıktan sonra bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş Atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamızı otelimizde gerçekleştiriyoruz.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor (Ekstra)
Öğle Yemeği: Avanos Uranos Restoran (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

3.GÜN : 15.02.2019 CUMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören yerinin gezilmesinden sonra, çok başlı peri bacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Devrent Vadisini geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devrinden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkanından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamızı otelimizde gerçekleştiriyoruz.

Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)

Geleneksel Türk Gecesi:
Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle Yemeği: Avanos Han Restoran: Açık Büfe
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

4.GÜN : 16.02.2019 CUMARTESİ

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Narlıgöl Krater gölünü görerek yolculuğumuz devam ederken; güzergahımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaç altı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadi gezimiz sonrası bölgedeki gezimizi tamamlayarak dönüş yoluna geçiyoruz. Bursaya'ya doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu üzerinden yol alarak gecenin ilerleyen saatlerinde Bursa'ya varıyoruz ve bir başka Tatilkaresi Turizm etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle Yemeği: Anlaşmalı restaurantta serbest olarak alıyoruz.(Ektra)
Akşam Yemeği: Tesisinde serbest menü olarak alınıyor. (Ekstra)


HAREKET TARİHİ : 13.02.2019 Saat 22:00 – 26.01.2019 Saat 22:00
( 3 Gece - 4 Gün )

ULAŞIM DAHİL FİYAT ;

KİŞİ BAŞI NAKİT FİYAT : 449 TL


BİLGİ : Araçlarımız katılım durumuna göre 2015 model ve üzeri tam donanıma sahip tur paketli araçlardır. Hiçbir misafirimize tura çıkacağı gün araçta oturacağı koltukla ilgili firmamız garanti vermemektedir. Koltukları rezervasyon sistemimiz turdan 1 gün önce otomatik belirler ve sizlere konuyla ilgili seyahat danışmanlarımız mutlak dönüş yapar.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti,
• Araç İçi İkramlar, (Meyve suyu, Cola, Fanta, Çay, Nescafe)
• Mustafa Hotel'de 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
• Mustafa Hotel'de 2 Açık Büfe Kahvaltı,
• Mustafa Hotel'de 2 Açık Büfe Akşam Yemeği,
• Koltuk Sigortası,
• Tursab Seyahat Sağlık Sigortası,
• Rehberlik ve Refakat Hizmeti.
• Tur Boyunca Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimleri,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Kişisel Harcamalar,
• Yemeklerde Alınan İçecekler,
• Tüm Öğle Yemekleri,
• Ekstra Turlar,
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Video bulunmamaktadır.