80TL
100TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Selçuk / İzmir
Tur Programı
Meryemana, Efes, Maket köy, İsabey Camii, St. John Bazelikası Şirince
Konaklama
Konaklamasız
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
Müze ve Ören yerleri girişi, Öğle yemeği
Ücretsiz Aktiviteler
SERPME KÖY KAHVALTISI,AÇIKBÜFE ÖĞLE YEMEĞİ,AKŞAM GÖZLEME VE AYRAN,ULAŞ
Kampanyalar
Gruplara özel turlar
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Yok

Hellenistik, Bizans, Roma dönemlerinin en önemli yerleşim alanları olarak birçok döneme imzasını atmış eserlere ev sahipliği yapan Ege'de bölgesinde, antik kentlerin büyüsünde kaybolacağınız bir yolculuk sizi bekliyor.!

Otobüs Kalkış Noktaları ve Saatleri
08:00 Karşıyaka Anıt
08:15 Bayraklı Üst Geçit
08:30 Bornova Metro
08:45 Hatay Üçyol Metro


Ziyaret Edilecek Yerler
Efes Antik Kenti
Meryem Ana Evi
Maket Köyü
İsa Bey Camii
St. Jean Kilisesi
Şirince Köyü

Efes Antik Kenti
Ülkemizin en önemli antik kenti olan Efes Antik Kenti'nde, Magnesia kapısından girilen görkemli şehirde, Odeon Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, belediye sarayı, Domitian tapınağı, zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius anıtını görüp, zafer kapısından geçerek, Kuretler Caddesi'nde yürüyüş yapılabilir. Bu caddede Skolastika hamamları, yamaç evleri, Trojan çeşmesi, Hadrian tapınağı, Latrina, aşk evi, Celcus Kütüphanesi, ticaret agorasını sütunlu mermer cadde üzerinden ilerleyerek görüp daha sonra tarihin ilk reklam panosunu görülebilir. İmparator Arcadian tarafından ışıklandırılan ve liman caddesinde bulunan Selçuk kapısına ulaşılabilir.


Meryem Ana Evi
Bülbüldağı'nda İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. John ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisedir.
Hıristiyanlar için hac yeridir ve bazı papalar tarafınan da ziyaret edilmiştir. Meryem'in burada ölü mezarının
da Bülbüldağı'nda olduğu düşünülmesine karşın Kitab-ı Mukaddes'de anlatıldığı gibi Meryem'in mezarı dönemin selefkosunda bugünün Silifke'sinde olduğu inanılmaktadır.


İsa Bey Camii
1374-75 yılında Aydınoğulları'ndan İsa Bey tarafından Ayasuluk Tepesi'ne Mimar Şamlı Dımışklıoğlu Ali'ye inşa ettirilmiştir. Artemis Tapınağı ile Saint Jean Kilisesi arasında yer almaktadır. Anadolu cami mimarisinin ilk örneklerini sergiliyen camide zengin süslemeler ve çiniler vardır. 19. yüzyılda kervansaray olarak da kullanılmıştır.

St. Jean Bazilikası
Bizans İmparatoru Büyük Iustinianus tarafından yaptırılan ve o dönemin en büyük yapılarından bir olan 6 kubbeli bazilikanın merkezi kısmında, altta, İsa'nın en sevdiği havarisi St. Jean (Yuhanna)'nın mezarının bulunduğu iddia edilmektedir ancak henüz herhangi bir bulguya rastlanamamıştır. Burada St. Jean adına dikilmiş anıt da bulunmaktadır. Hıristiyanlar için çok önemli kabul edilen bu kilise Ayasuluk Kalesi'nde yer almaktadır ve kuzeyinde hazine binası ve vaftizhane vardır.


Şirince Köyü
Kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur Şirince'de Eski Rum evleri ve çarşı gezileri sonrasında bölgenin ünlü meyve şaraplarının tadına bakabilirsiniz.

Maket Köyü
Bebek ve maketlerden oluşmuş oyuncak bebek müzesi, önemli bir ziyaret alanıdır. Kurtuluş Savaşı kompozisyonu, Anadolu folklor ekipleri, çocuk oyunları ve köylü insanların uğraşlarını konu alan bölümlerden oluşmaktadır. Bebek, maket ve heykellerden oluşmuş Anadolu köyünün yaşantısını, örf ve adetlerini, çocuk oyunlarını, İstiklal Savaşı yıllarını anlatmaktadır.

Ücrete dahil olanlar:
* Lüx otobüslerle ulaşım
* Rehberlik hizmeti
* Acente refakatı
* Seyahat sigortası
* Otopark ücretleri
___________________


Ücrete dahil olmayanlar:
* Öğle yemeği
* Müze ve ören yeri girişleri

Video bulunmamaktadır.