599TL
1.198TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Tur Programı
MAYIS - HAZIRAN - TEMMUZ - AGUSTOS - EYLUL
Konaklama
5 GECE 6 GÜN
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
Tüm öğle yemekleri, Tüm yemeklerde alınan İçecekler, Tur süresince yap
Ücretsiz Aktiviteler
Mercedes Travego-Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
1.Gün. ( 1. Dalyan Tekne Turu – Kaunos Kaya Mezarları – İztuzu Plajı – Göcek – Katrancı Koyu )

* 03:00 Fatih Sultan Mehmet Camii Önü
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Fethiye’ye yolculuğumuz başlıyor. Selçuk - Aydın üzerinden Dalyan’a ulaşıyor ve teknemize biniyoruz. 1. Dalyan Tekne Turu; Kanal Teknesiyle, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. Rehberimiz tarafından Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kaya Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Yüzme molamızın ardından teknemizle kanalı takıp ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Göcek’e hareket ediyor çevreyi gezebilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yolumuz üzerinde bulunan dinlenme tesisinde serbest zaman verilecek olup, tur ücretine dahil değildir. Turun ilk kahvaltısı ve son akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.
Öğle yemeği: Dalyan Restoran: (Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze 18,00 TL )
Dalyan Tekne: 45 kişilik, Standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.

2.Gün. ( 2. Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu )

Değerli Konuklarımız otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tüm Gün sürecek olan Kelebekler vadisi tekne turuna katılmak üzere Babadağ’ının hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkiine geliyor, Buradan teknemize biniyoruz. 2. Kelebekler Vadisi Tekne Turu; Sahilden hareket eden teknemiz ile Belcekız’ın eşsiz koyları Gemiler adası, Soğuksu koyu, Camel Beach, Mavi Mağara, Kelebekler vadisinde yüzme molası veriyoruz. Binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, Kelebekler Vadisi’nde kıyıya yanaşıyor, karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Kelebekler Vadisi yürüyüşümüzün ardından Belce kız koyuna geri dönüyor, buradan da otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Teknede Öğle yemeği: Köfte - Tavuk - Alabalık Izgara  - Salata - Makarna - Mevsim Meyvesi – 12,00 TL
Kelebekler Vadisi Tekne; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.


3.Gün. ( Kaş – Kalkan – 3. Kekova Tekne Turu )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Likya uygarlığının başkenti, Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş olan antik kentte Tapınaklar ve Nekropol, Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Bazilikasını göreceğimiz Xantos Antik’ini panoramik olarak görüyoruz. Kalkan – Kaş üzerinden Kekova’nın giriş kapısı olan aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayan Üçağız’a ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle denize açılıyoruz. 3. Kekova Tekne Turu; Kale Köy, Hamidiye Koyu, Batık Şehir, Tersehane Koyu, Akvaryum Koyu, Koca Karı Koylarında yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuzda Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz. Kasabadan alacağımız dağ kekikleri kokusu ile otobüsümüze binip Kaş’a geliyoruz. Fotoğraf molası ve serbest zaman sonrasında Kalkan üzerinden Otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Kekova Tekne de Öğle yemeği: (Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Salata 17.00 TL)
Kekova; 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.

4.Gün. ( Saklıkent Kanyonu – Yakapark – Tlos Antik Şehri – Ölüdeniz Yüzme Molası )

Ekstra Yamaç Paraşütü 270,00 TL Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ’dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık bir saat sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 – 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar. Yamaç paraşütü sonunda misafirlerimiz Tekne turuna katılabileceklerdir.

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, yolculuğumuza Akdağların yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları Yaka Park’a hareket ediyoruz. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan Tlos antik kentini panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeğimizde alacağımız buz gibi dağ suları ile lezzetlenen nefis alabalıkların tadı hafızalarınızdan gitmeyecektir. Yemek sonrasında Yakapark’dan ayrılarak bir başka doğa harikası, Fethiye’nin en güzel plajlarından biri olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada yüzme molası için vereceğimiz serbest zaman içerisinde güneşin ve denizin tadını çıkartıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Tlos Yaka Park Restoran (Tereyağında Alabalık veya Izgara Alabalık – Tavuk Şiş seçeneği, Açık Büfe Salata –Meze– Karpuz – 18,00 TL)
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: otelde açık büfe olarak servis edilecektir.

5.Gün. ( 4. 12 Adalar Tekne Turu – Kaya Köy )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Fethiye Marina’ya gidiyor ve bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. 6. 12 Adalar Tekne Turu; Fethiye’nin masmavi sularına açılıyoruz. Belcekız’ın eşi benzeri olmayan koylarında yüzme molaları vereceğimiz tekne turumuzda Yassı Adaları, Akvaryum Plajları, Tersane Adası, Göcek Adası, Kızıl Adası koylarda demir atıp, yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuz sonrasında Eski İsmi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Mübadele zamanında yerle bir edilen şirin köyde Taş Evleri,  Kilise, İlkokul, ve Çeşmeleri gördükten sonra Telmessos Antik Tiyatro gezimize de tamamlayarak panoramik olarak görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
12 Adalar Tekne: 45 kişilik 25 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Öğle yemeği: Teknede alınacaktır. (Köfte - Tavuk - Alabalık Izgara  - Salata - Makarna - Mevsim Meyvesi 13,00 TL)
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Beach Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe olarak servis edilecektir.

6.Gün. ( Akyaka – 5. Gökova Tekne Turu – 6. Azmak Çayı Tekne Turu )

Değerli Konuklarımız, otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Milas, Yatağan üzerinden Gökova’yı Muğla’ya bağlayan Sakar Geçidini üzerinden güzel bir mimari yapıya sahip olan evleri ile ünlü Akyaka Beldesine geliyoruz. Bizleri bekleyen teknemize biniyor ve Gökova’nın masmavi denizine dümen kırıyoruz. 2. Gökova Tekne Turu; Turnalı Gelibolu Adası, İncekum Koyu, Akvaryum Deniz Kızı Heykeli, Lacivert Koy, yüzme molalarımızın ardından teknemizden ayrılıyor ve 3. Azmak Çayı Tekne Turumuza başlıyoruz. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış kanal teknelerimize biniyor ve Su Samurlarının yaşadığı, balıkların yumurtlamaya geldiği Azmak Çayı’na dümen kırıyoruz. Azmak Çayı Tekne turumuzun ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktasına bırakıyoruz. Bir başka Soral Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.


Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Gökova Tekne; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Öğle Yemeği: Teknede alınacaktır.(Köfte-Tavuk-Balık seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. 12.00 TL)
Azmak Başı; 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında tekne
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde mola vereceğimiz bir dinlenme tesisinde verilen serbest zamanda alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Mercedes Travego-Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                        
Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                     
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
Soral Turizml Otobüsü içerisindeki zengin ikramlar, 
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası, 
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar
 
Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.