1.499TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Konak / İzmir
Gidiş / Geliş
20/28 TEMMUZ
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
-
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-

1.GÜN - BURSA, İZMİT, BOLU
Saat 18.00 ‘de üçyol , 18:30 Şirinyer , 19:00 bornovai 19:30 çiğli hareket noktamızdan gelen konuklarımızı aldıktan sonra Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah; Bolu ‘ya ulaşıyoruz.
2.GÜN-ABANT, AMASRA, SAFRANBOLU
Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölü’nü geziyoruz. Daha sonra, Amasra‘ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Devrek, Bartın üzerinden ulaşıp, öncelikle Bakacak Tepesi‘nden, Fatih ‘in ilk gördüğünde ‘’Çeşmi Cihan’’ (Dünyanın gözleri) dediği Amasra‘yı fotoğraflama şansımız oluyor. Büyük Liman ‘da kendimize balık ve salata ziyafeti çekmek için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Küçük Liman‘da Tarihi Roma Köprüsü‘nü, Amasra Kalesi‘ni, Çekiciler Çarşısı’nı gezip, Tavşan Adası‘nı gördükten sonra, Müzekent SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Hıdırlık Tepesi‘nden eski şehri seyredip, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu Evleri ve tarihi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra, Kaymakamlar Evi‘ni geziyoruz. Cinci Hanı, Hamamı, Köprülü Camii, Güneş Saati, görüp, tarihi Arasta‘da hediyelik eşya alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Unesco tarafından “Dünya Kültür Mirası Listesi’’ ne alınmış olan bu müze kentte otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi alıp konaklıyoruz.                                    
3.GÜN-KASTAMONU, SİNOP,  SAMSUN
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, kültür şehirlerimizden Kastamonu‘ya doğru yol alıyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı Anıtı‘nı ve tarihi Hükümet Konağı‘nı gördükten sonra, Boyabat, Taşköprü yolunu izleyerek, Kuzey’de en uç noktalarımızdan birisi olan, Sinop‘a ulaşıyoruz. Birçok diziye ve filme ev sahipliği yapmış şehirde turumuzu yapıp, Sinop Kalesi‘ni ve Tarihi Cezaevi‘ni geziyoruz. Daha sonra; Bafra‘da Kızılırmak deltasını geçerek 19 Mayıs, üzerinden Samsun‘a ulaşıyoruz. Ünlü Atatürk Heykeli’nin önünde kısa bir fotoğraf molasının ardından, Samsun ‘da konaklama . . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4. GÜN-ORDU, GİRESUN,AKÇAABAT,
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra yolculuğumuzu sürdürerek, Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da şehri 450 mt. Yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye çıkıyoruz. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyredip, fındığı ile ünlü Giresun üzerinden Trabzon’un köftesi ile ünlü kıyı ilçelerinden, Akçaabat ’a geçiyoruz. Meşhur köftesini  yedikten sonra, Akçaabat ‘tan  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                            

5.GÜN-RİZE, ÇAMLIHEMŞİN, AYDER
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ve Ayasofya Müzesi’ni geziyor ve Trabzon ’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “Kazaziye”(hasır bilezik), alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Ardından, şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp, Atatürk Köşkü‘nü geziyoruz. kısa bir yolculuğun ardından dik yamaçlı vadileri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemerleri, coşkun akan dereleri ile ünlü turizm beldelerinden Rize’ye ulaşıyoruz. Şehir içinde gerçekleştireceğimiz turun ardından, Rize Bezi alışverişi için atölyelerde mola vererek, serbest zaman alıyoruz. Daha sonra, Hemşin, Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen Fırtına Dizisi’nin ve Sonbahar Filmi‘nin de çekildiği, ünlü Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Çamlıhemşin‘den Hala Deresini takip ederek, 1350 Mt. Yükseklikteki Ayder Yaylası‘na çıkıp, Gelin Tülü şelalesi gezilerimizin ardından. serbest zaman alıyoruz.(aKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA AYDER YAYLASI VEYA RİZE MERKEZ )
6.GÜN-SARP-BATUM-ARTVİN-HOPA
Sabah Kahvaltısını hotelimizde aldıktan sonra , Çamlıhemşin geliyoruz  arzu eden misafirlerimiz ile 
Şenyuva , zilkale ve palovit şelalesi turu yapıyoruz ( extra ) , otobüsümüzde buluştuktan sonra istikamet hopa oluyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz , belirlenen saatte aracımızda olduktan sonra Borçka'ya ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz (extra) . Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya inip araçlarımıza binip hopa hotelimize yerleşiyoruz, akşam yemeği hotelimizde alıp akşam  Sarp sınır kapısında Son Türk evini ve Gürcistan evlerini görüyoruz. Ve ardından Batum’a giriyoruz sınır kapısından, Batum’da sırasıyla ,Avrupa Meydanı,Gonia , ali ve nino ve serbest zaman sonrası   Sarp’a dönüş.Sınırda geçireceğimiz zamanın ardından  otelimize geliyoruz ve akşam yemeği ve konaklama HOPA HOTELİMİZDE 
7.GÜN-OF, ÇAYKARA, UZUNGÖL, SÜMELA MANASTIRI,ZİGANA
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Trabzon’un en doğu ilçelerinden biri olan, OF ‘a hareket ediyoruz. Çay Fabrikası ziyaretinde bulunup, çay üretimi hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra, Çaykara ‘ya ulaşıp, 1090Mt. Yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan Uzun Göl’e çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Maçka’ya hareket ediyoruz. . Maçka yoluyla Sümela Manastırı‘na gidiyoruz.( MEVCUT TARİHTE AÇIK OLURSA )  1150 metre yükseklikte Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan, halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak ta bilinen bu eseri geziyoruz. Turumuzun sonunda Hotelimize yerleşiyoruz ( ZİGANA YAYLASI)
8.GÜN- GÜMÜŞHANE-AMASYA Otelimizde sabah kahvaltısını yapıyor ve Orman manzaraları eşliğinde devam eden yolculuğumuz sonrası bir zamanlar ülkemizin en uzun karayolu tüneli olan Zigana tünelini geçiyor ve  Gümüşhane  üzerinden Amasya’ya hareket ediyoruz. Şehri Amasya, Arkeoloji müzesi, Mumyalar Müzesi, fikir, zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. Beyazıt külliyesi, Alçak Köprü,Kızlar Sarayı,Hazeranlar konağı ve Kral Mezarları‘nı görüyor ve Amasya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
9.GÜN- ANKARA, AFYON, İZMİR
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Ferhat-Şirin efsanesine konu olan Ferhat Su Kanalları 'nı görüyoruz. Kısa bir yolculukla ulaştığımız Çorum ‘da leblebi alışverişi için aldığımız molanın ardından, Ankara(Ata mıza saygı duruşu için ANITKABİR ziyaretinden sonra , Afyon, Uşak, yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir dahaki organizasyonlarımızda  buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.
BATUM'A GEÇİŞ:
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir - Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlanrında bulundurabilirler
* Yıpranmamış, yırtılmamış ve en az 8 yıllık ve yeni doğan çocuklar dahil tüm nufus cüzdanlarda fotoğraf zorunludur.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan işler tur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.
HOTELLER
1.GECE : SAFRANBOLU KADIOĞLU KONAKLARI
2.GECE : SAMSUN YAFEYA HOTEL
3.GECE : AKÇAABAT PARK HOTEL 
4.GECE : AYDER YAYLASI VEYA RİZE MERKEZ
5.GECE : HOPA TERZİOĞLU HOTEL
6.GECE : ZİGANA GÜMÜŞKAYAK 
7.GECE : AMASYA HARŞENA HOTEL

 

 

 


ÜCRETE DAHİL OLANLAR
Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri
Lüks Otobüs ile seyahat
7 Gece 3*-4* Otel Konaklaması
Otellerde Sabah Kahvaltısı
Otellerde Akşam yemekleri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Araç içi İkramlar                                                                             
Zorunlu Seyahat Sigortası
Yayla Dolmuş ücreti
Batum Dolmuş Ücreti 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Öğle Yemekleri,
Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar
Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Ekstra Etkinlikler, Müze kartı
Karagöl dolmuş ücreti-ZİLKALE DOLMUŞ

Tur İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

İşler Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.
Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve  İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız
Extra küçük valiz
Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

 

 

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.