899TL
1.798TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Tur Programı
MAYIS- HAZIRAN - TEMMUZ - AGUSTOS - EYLUL - EKIM
Konaklama
8 GECE 9 GUN
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
1.Gün. ( Kuşadası’na Gece Yolculuğu )

* 02:30 Carrefour Avm Yanı

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Soral Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde Selçuk’a gece yolculuğu yapıyoruz.

2.Gün. ( Şirince – Efes Antik Şehri - Meryemana Evi – Kuşadası  - Aqualand ( Su Parkı )

06.00 İzmir Bornova Sapağından katılacak olan misafirlerimizi alıyor, Selçuk üzerinden Kaybolmamış köy dokusu ile Eski bir Rum kasabası olan Meyve Şaraplarıyla ünlü Şirince ye geliyoruz. Eski adı çirkince olan bu şirin kasaba da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Bülbül Dağının tepesinde bulunan Meryem Ana evini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Antik dönemin en önemli liman kentlerinden biri olan Efes oluyor. Efes Antik Şehri içerisinde bulunan Devlet Agorası, Bouluteryon, Prtitenyon, Domityan Tapınağı, Palio Çeşmesi, Cruetler Caddesi, Aşk evi, Kütüphane, Hamam ve Tiyatro gezisi sonrası. Yedi uyurlar Mağarasını görüyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz mola sonrasında Kuşadası’na ulaşıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlik de Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın sayılı AQUAPARK’ larından biri olan AQUALAND parka gidip, tam gün su kaydıraklarının, denizin, havuzun, eğlenceli animasyonların tadını çıkartıp yılın yorgunluğunu atıyoruz.
( Ekstra - 50,00 TL ) Günün sonunda otelimize yerleşme ve akşam yemeği

Kahvaltı: Şirince Artemis Restoran (Serpme Köy kahvaltısı ve Limitsiz çay – 25 TL)
Öğle Yemeği: Hitit Restoran (Çöp şiş menü – 20 TL)
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.)
Konaklama Oteli: Sözer Otel, Surtel Otel, Hitit Otel

3. Gün.  (Bafa Gölü – 1. Bodrum Tekne Turu )

Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrasında, Eski zamanlarda Ege denizinin bir parçası olan, sonraki yıllarda Büyük Menderes nehrinin taşıdığı alüvyonlar ile önü kapanarak bir Göl’e dönüşen Bafa gölüne doğru yola koyuluyoruz. Bafa gölü yakınlarından geçerken rehberimizden Beş parmak Dağlarını ve hikâyesini dinledikten sonra, Bodruma ulaşıyoruz. Bodrum yat limanında bizi bekleyen teknemize biniyor ve Ege Denizi’nin masmavi sularına açılıyoruz. 1. BODRUM TEKNE TURU; Akvaryum Koyu, Karaada, Camel Beach, Bağla Beach, Kızlar Koyu, Haremten Koyu gezilerimiz sonrasında Mydos Kapısı ve Anfi Tiyatroyu görüp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile birlikte Bodrumun ünlü eğlence mekânı Gümbet barlar sokağına gidiyoruz. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Bodrum Tekne; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu
Bodrum Teknede öğle yemeği (Köfte-Tavuk-Balık seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir.  (12.00 TL)
Konaklama: Milashan Otel
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.)

4. Gün.  ( Akkaya – 2. Gökova Tekne Turu, 3. Azmak Çayı Tekne Turu )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Milas  - Yatağan üzerinden Gökova’yı Muğla’ya bağlayan Sakar Geçidini geçiyor, güzel bir mimari yapıya sahip olan evleri ile ünlü AKYAKA Beldesine geliyoruz. Buradan bizleri bekleyen teknemize biniyor Gökova’nın masmavi denizine dümen kırıyoruz. 2. GÖKOVA TEKNE TURU; Gökova nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce kum, Lacivert Koy, demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında bulunmaktadır. Akşamüstü tekneden iniyoruz. 3. AZMAK ÇAYI TEKNE TURU; kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak çayında gerçekleştirdiğimiz tekne turumuzun ardından üzerimize sinen deniz kokusuyla Akyaka’dan ayrılıyor Marmaris’e hareket ediyoruz. Okaliptüs ağaçları ile çevrelemiş bulunan ÂŞIKLAR YOLU üzerinde Fotoğraf molası veriyor, Marmaris de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile birlik de Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağına gidiyoruz (ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Gökova Tekne: 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Azmak Başı: 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında teknelerdir.
Öğle Yemeği: Gökova Teknede Öğle Yemeği (Köfte-Tavuk-Balık seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. 12.00 TL)
Konaklama: Clup Ege Antik Otel – Intermar Otel
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

5. Gün. ( 4. İçmeler Tekne Turu -  Jeep Safari – Kızılkum – Cennet Adası – Akvaryum Koyu )

Değerli Konuklarımız, Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tura katılan misafirlerimiz aşağıda kendilerine sunulacak alternatiflerden bir tanesini seçeceklerdir.

1.SEÇENEK (İÇMELER TEKNE TURU ) ; Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor, denize giriyoruz.  Balık Çiftliği, Kumlu bük,  Cennet Adası, Fosforlu Mağara, Kızıl kum, Kadırga Koyu, Bakla bükü, Akvaryum, Amos koyu

2.SEÇENEK ( JEEP SAFARİ ) Marmaris'in en gözde aktivitelerinden birisi de Jeep Safari Turları. Toz, taş ve çamurlu dağ yollarında, nehirler ve Marmaris'in muhteşem doğal güzellikleri arasında çevre köyleri de içine alan parkurlarda yapılan macera dolu bir eğlence. Nehir, orman ve köy yollarında safari sonrasında Marmaris'in köylerinden birinde öğlen yemek molası veriliyor. (Ekstra) Yöresel yemekleri tadıyorsunuz. Turlar Genellikle Boz burun yarımadasında, Gökova Körfezi civarında, Orhaniye-Kız kumu, Hisar önü, Boz burun, Çiftlik, Turunç, Akyaka ve Akbük bölgelerine yapılmakta.
Günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, Akşam yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Marmaris barlar sokağına gidiyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
İçmeler Tekne: 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
İçmeler Teknede Öğle Yemeği (Köfte-Tavuk-Balık seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. 13,00 TL)
Jeep Safari Öğle yemeği (Izgara Tavuk – Şiş veya Köfte pilav – Salata – Karpuz – 13 TL)
Konaklama: Clup Ege Antik Otel – Intermar Otel
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

6. Gün ( 5. Dalyan Tekne Turu –  Köyceğiz Gölü - İztuzu Plajı - Göcek Yat Limanı - Katrancı Koyu - Ölü Deniz )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Marmaris den ayrılıyor Dalyan’a hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü’nü geçiyor ve Dalyan’a ulaşıyoruz. 5. DALYAN TEKNE TURU; Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz, Balık üretme çiftliklerini geçiyor, Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Göcek’e hareket ediyoruz. Çevreyi gezebilmeniz için burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Barlar sokağına gidiyoruz. ( Ekstra )

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Dalyan Restoran (Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze - 18.00 TL)
Dalyan Tekne: 45 kişilik, Standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
Konaklama Oteli: Aymes Otel – Rosary Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

7.Gün. ( 12 Adalar Tekne Turu - Göbün Koyu - Tavşan Adası -  Kayaköy ( Levissi )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Fethiye marinaya gidiyor ve bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. 6. 12 ADALAR TEKNE TURU; Fethiye’nin masmavi sularına açılıyoruz. Belcekız ın eşi benzeri olmayan koylarında yüzme molaları vereceğimiz tekne turumuzda Tavşan Adası, Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Zeytinli Adası, Tersane Koyu gibi koylarda demir atıp, yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuzun sonunda karaya çıkıp, eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra Sahile Geri dönüşte Telmessos Antik tiyatrosunu panoramik olarak görüyor ve otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama, dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında Hisarönü barlar sokağına gidiyoruz (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Teknede;(Köfte-Tavuk-Balık seçmeli olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir.(13.00 TL)
12 Adalar Tekne; 160 kişilik 35 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Konaklama: Aymes Otel – Rosary Otel – Nazar Garden Otel
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

8.Gün.( Saklıkent Kanyonu–Kalkan–Kaş–Kekova–Üçağız–7. Kekova Tekne Turu–Demre- Beach Park )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki SAKLIKENT kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, yolculuğumuza Kalkan – Kaş üzerinden Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları ve rehberimizin anlatımları ile devam ediyoruz. Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız’a ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle denize açılıyoruz. 7.KEKOVA TEKNE TURU; Tekne turumuzda Esmeralda, Tersane ve Hamidiye koyunda yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuzda Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz. Kasabadan alacağımız dağ kekikleri kokusu ile otobüsümüze binip Noel Baba’nın yaşamış olduğu Demre üzerinden yol alarak Finike, Bey Dağları üzerinden Kemeri görerek Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlik de Antalya’nın en güzel yerlerinden BEACH PARK’ a gidiyoruz (Ekstra).

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Kekova Tekne de Öğle yemeği: (Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Salata 17.00 TL)
Kekova; 100 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
Konaklama Oteli: Ring otel – Çevik palas otel
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

9.Gün. ( Köprülü Kanyon’da Rafting Heyecanı - Düden Şelalesi - Antalya Kaleiçi )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antalya’nın ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi’ne gidiyoruz. Cumhuriyet meydanında bulunan seyir terasında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Düden şelalesine hareket ediyoruz. Şelale de vereceğimiz serbest zaman da çaylarımızı yudumluyor, Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon’una doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimi için vereceğimiz molanın ardından insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, Rafting heyecanını Köprü Çay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (Ekstra) . Köprülü kanyondan ayrılıyor Isparta – Afyon – Kütahya üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Asma yaprağında alabalık, sebzeli tavuk şiş (seçmeli), salata açık büfesi, pilav veya makarna ve meyve, Rafting Ücretine Dâhildir.)
Rafting (55,00 TL); Nova Rafting Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içinde, çeşitli kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen ırmak, Türkiye'nin en güzel tabii rekreasyon alanlarından birini oluşturuyor. Ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros Dağları’nı seyretme imkânı da sunuyor. 2-3 zorluk derecesine sahip olan 14 kilometrelik parkurda, 16 rapid bulunuyor. Bu parkurda yapılan rafting sırasında, rafting botlarında bakanlıktan belgeli profesyonel rafting personeli bulunuyor. Botlar bakanlığın belirlediği standartlarda 8 kişilik olarak kullanılıyor. Katılımcılar sigortalı ve rafting sırasında can yeleği, kask ve dizlik takıyorlar. Öğlen Yemeği Ücrete Dâhil olup, Menü; Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş (seçmeli), açık büfe salata, pilav veya makarna, meyve.
Konaklama Oteli: BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMAMAKTADIR.
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

10.Gün. Dönüş

Değerli Konuklarımız, Sabah erken saatlerde turumuza katılmış olduğunuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz. Bir başka Soral Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.
Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.