499TL
600TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Merkez / Diyarbakır
Tur Programı
GÜMÜŞHANE-GİRESUN-KÜMBET-TRABZON-RİZE-AYDER YAYLASI-HOPA-BATUM-UZUNGÖL
Konaklama
Giresun-Ayder-Hopa
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
Bursa 'da otobüs, uçak bileti ve otel, tur rezervasyonları için bir numaralı adresiniz.
Daha Fazlası
http://fmtur.com
Cep
0 (541) 819-1939
İş
0 (224) 240-2355
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

BATUM ve ZİLKALE TURU DAHİL

GÜMÜŞHANE – GİRESUN – KÜMBET YAYLASI - TRABZON - RİZE  – AYDER YAYLASI – HOPA - BATUM -  UZUNGÖL

1.Gün. Çarşamba (Giresun’a gece yolculuğu)
21.00 ……………….. hareket ediyor, Bingöl – Bayburt – Gümüşhane üzerinden Giresun’a gece yolculuğu yapıyoruz.

2.Gün. Perşembe (Giresun – Kümbet Yaylası – Kuzalan Tabiat Parkı Ve Şelalesi)
Değerli Konuklarımız; Sabah erken saatlerde yol üzerinde vereceğimiz ekstra kahvaltı molasının ardından Giresun’a ulaşıyoruz.  Aksu Deresi’nin eşliğinde Dereli ilçesini takiben Giresun’un en ünlü yaylası deniz seviyesinden 1680 metre yüksekliğindeki Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Yolculuğumuzda rengarenk mevsim çiçekleri bizlere eşlik ediyor. Kümbet Yaylası’nda kısa bir mola veriyor, Koçkayası’nda orman içerisindeki tesisimizde öğle yemeğimizi mangal şeklinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında 3150 metre yüksekliğindeki Karagöl Dağı’nı izliyor, yayla içerisindeki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Aymaç Mevkii’nden Kümbet Yaylası’nı farklı bir açıdan izliyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Kümbet Yaylasından ayrılıyoruz. Şebinkarahisar – Sivas yoluna saparak Kuzalan Tabiat Parkı’ndaki Kuzalan Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Pınarlar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aksu ve Göksü Dereleri’nin birleştiği noktada yeşile boyanmış müthiş bir doğa örtüsünün içinden 20 metreden akan Kuzalan Şelalesi’ni seyir noktasından fotoğraflıyoruz. Tabiat parkından ayrılıyor Giresun şehir merkezine geliyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Tirebolu42 Çay fabrikasına uğruyoruz. Burada bizlere yapılan sunum sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tirebolu’dan ayrılıyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kümbet Koçkayası Yaylası Birun Restoran (Çorba-Karışık Izgara ( et ve köfte ) garnitürler  - Salata ve Tatlı
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Amazon Aretias Otel

4.Gün. Cuma (Trabzon – Ayasofya Müzesi – Telkâri Atölyesi –Sürmene – Of - Uzungöl - Rize Bezi Atölyesi)
Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Trabzon’a hareket ediyoruz 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağaza gezisinin ardından Sürmene’ye hareket ediyoruz. Sürmene Sürmene Bıçak mağazasını ziyaret ediyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Uzungöl’e ulaştığımızda önceliğimiz öğle yemeğini almak oluyor. Ardından serbest zaman veriyoruz. Uzungöldeki gezimizi tamamladıktan sonra Rize’ye bağlı Gündoğdu ilçesine hareket ediyoruz. Rize Bezinin tanıtılacağı ve alışverişinin yapılacağı atölyemize geliyor ve alışveriş molası veriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Çamlıhemşin’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Sofra Restoran (Çorba – Salata – Saç Kavurma – Su – Çay)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Ayder Yaylası

5.Gün. Cumartesi (Fırtına Vadisi  - Zil Kale – Ayder Yaylası – Fırtına Deresi – Rafting – Mikron Veya Kale Köprüsü – Gelin Düveni Şelalesi )

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Zil Kale turumuzu yapacağımız minibüslerimize biniyor ve yola çıkıyoruz. “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Zil Kale den ayrılıyor, Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizi Fırtına deresinin kenarında bulunan restoranımızda alıyoruz. Yemek sonrasında otobüsümüze biniyor Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Ayder yaylasından ayrılıyor, Hopa’ya hareket ediyor otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tana Restoran (Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Kırmızı Benekli Alabalık, Muhlama, Laz Böreği)
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama:  Sarp Otel

5.Gün. Pazar (Batum Turu – Gonio - Çoruh Nehri - Tiyatro Binası - Medea Heykeli - Batum Limanı - Meryem Ana Katedrali - Orta Camii – Piazza Meydanı – Tortum Şelalesi)

ÖNEMLİ UYARI: Batum’a Giriş sadece, üzerinde T.C kimlik numarası yazan nüfus cüzdanları ve Pasaport ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamakladır.16 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakat name almaları gerekmektedir.

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Batum için giriş işlemlerimizi tamamlıyor bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor Batum gezisine başlıyoruz. Batum gezimize ilk olarak; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit Yolu üzerinde bulunan Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görerek başlıyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından rehberimizin Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor, 1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, dönem dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum’da Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrasında Sarp Sınır Kapısına gelerek Batum'dan ayrılıyoruz. Artvin – Uzundere üzerinden Tortum’a ulaşıyor, burada kısa bir dinlenme ve fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında Bingöl üzerinden akşam saatlerinde Diyarbakır’a ulaşıyor ve sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyoruz. Bir başka Coral Travel organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Prestige Restoran (Serbest Menü fiyatları geçerlidir.)
Akşam Yemeği; Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.
Konaklama:  BU GECE OTEL KONAKLAMASI YAPILMAYACAKTIR.

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım,
Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği,
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
Coral Travel Otobüsü içerisindeki ikramlar,
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.