339TL
678TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Tur Programı
NİSAN -MAYIS -EYLUL - EKIM
Konaklama
3 GECE 4 GÜN
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
Tüm öğle yemekleri, Tüm yemeklerde alınan İçecekler, Tur süresince yap
Ücretsiz Aktiviteler
Mercedes Travego, Tourismo, Man Forttuna otobüsler İle ulaşım,
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
ÜRGÜP - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ – NEVŞEHİR - PERI BACALARI AVANOS
HAC-I BEKTASI VELI - IHLARA VADISI - DERINKUYU YER ALTI ŞEHRİ


1.Gün. Perşembe (Hareket Noktaları)

* 21:00 Fatih Sultan Mehmet Camii Önü
* 21:15 Carrefour Avm Yanı
* 21:30 Atatürk Stadyumu C kapısı

2.Gün. Cuma (Göreme Açık Hava Müzesi–Tokalı Kilise –Ürgüp-Üç Güzeller)

Değerli konuklarımız; Sabah erken saatlerde Aksaray Orhan Ağaçlı dinlenme tesislerine ulaşıyoruz. Serbest alınan sabah kahvaltısı sonrasında Nevşehir’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar kalesini panoramik olarak görüyor ve yörede çıkartılan onyx taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ilk konağın bulunduğu bu şirin kasabada yapacağımız yürüyüş sonrasında Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği şarap mahzeninde vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.Gün. Cumartesi  (Hacı Bektaş-Avanos-Çavuşin Kasabası– Paşabağı)

Ekstra Balon Turu / 100 Euro TL (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası hareket ile Horasan’da Dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar, Meydan ve Hazret avluları, Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehaneyi ve Kırklar Meydanı’nı ziyaretimiz sonrası Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Çanak-Çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında eskiden Rumların yaşadığı Çavusin kasabasını geziyoruz. El tezgâhlarında dokunan yöreye özgü halıların imal edildiği halı dokuma atölyesinde bizlere verilen bilgileri dinlerken çaylarımızı yudumluyoruz. Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama (akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle birlikte yöreye özgü Kuzu gecesine katılıyoruz.) Ekstra 55,00 TL

Ekstra Türk Gecesi / 55,00 TL; Yöreye özgü bir eğlencedir. Folklor programını kapsayan program 20.00 itibari ile klasik Türk müziği eşliğinde başlanır ve hazırlanmış olan masalarda soğuk mezeler eşliğinde aperatif içecekler yudumlanır. 21.00 da Türkiye’nin değişik yörelerine ait folklor gösterileri başlar. Gösteriler Antep, Adıyaman, Karadeniz, Artvin yöresinden oluşmaktadır. 22.30 da folklor ekipleri yerlerini oryantal gösterisine bırakır. 23.15 – 24.00 saatleri arasında Dj eşliğinde müzik ve ışık gösterileri yapılacaktır.

4.Gün. Pazar  (Derinkuyu Yeraltı Şehri - Ihlara Vadisi – Narlıgöl - Tuzgölü)

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlı Göl’ü(Krater Gölü),Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Hasan dağı(panoramik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Tuz gölüne hareket ediyoruz. Tuz gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Aksam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz. Bir başka Soral Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Travego, Tourismo, Man Forttuna otobüsler İle ulaşım,                                        
Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
Açık büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,                      
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                
Soral Turizm Otobüs içerisindeki zengin ikramlar,
1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,  
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,  
Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler 

Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Dinlenme Tesisleri ve Mola Yerleri

Kaynaşlı Tursan Tesisleri
Aksaray Orhan Ağaçlı dinlenme tesisleri

Öğle Yemeği Detayları

2.Gün: Avanos Restoran veya Asmalı Konak ( Açık Büfe Öğlen Yemeği ) 20 TL
3.Gün: Uranos Restoran (Çorba, Pastırmalı Kuru Fasulye, Testi Kebabı, Pilav, Tatlı veya Meyve ) 20 TL
4.Gün: Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisleri Serbest Öğlen Yemeği Menü Fiyatları Geçerli
                                                                            
 
Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.