İslami Oteller

İSLAMİ OTELLER;

Ülkemizde İslami bilincin artması ve bireylerin bu bilinçle yaşamaya çalışması günlük hayatımızda her yönüyle etkisini göstermeye başlamıştır. Tatil alışkanlıklarımız da bu kültürle doğru orantılı olarak değişmektedir.  Sahil bölgelerinde alternatif turizm kapsamındaki otellerin cazibesi gün geçtikçe artmaktadır. Daha mutaassıp ailelerin tercih ettiği İslami Oteller,  tatilcilere sundukları imkânlar bakımından fark yaratmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Bayan ve erkek misafirleri için farklı sosyal ve aktivite alanları ayrılan otellerde, göze çarpan önemli farklılıklar var. Erkek ve kadın misafirleri için, ayrı havuzlar, ayrı plajlar, ayrı hamam, sauna ve alkollü içki servisi olmaması, mutaassıp aileleri cezbeden en önemli noktalardan. İslami oteller  ve tatil köylerindeki bütün aktiviteler İslam’ın kural gerektirdiği mütevazılık ile ahlaki değerlere uygun olarak uygulanır. İnanca uygunluğu nedeniyle bu yerlerde yapılan tatillere de helal tatil denilir. Birçoğu her şey dahil konseptte hizmet veren otellerin en önemli özelliklerinden biri de Türk misafire hitap etmeleri. Animasyon gösterileri ve diğer etkinliklerde Türk misafirlerin alışkanlıkları ve kültürleri doğrultusunda hizmet verilmesi, tatil yapan misafirin daha keyifli vakit geçirmesine olanak sağlıyor. İslami anlayışa uygun tatil yapmak isteyen aileler için güney sahilleri önceleri uzak durulması gereken yerlerken, yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı, güney sahillerimiz her kesime hitap eden bir yer olma özelliği kazandı. Dört mevsimi bir arada yaşayan ve bacasız sanayi kabul edilen turizm sektörü bu çeşitlikler sonrasında daha çok meyve verir duruma dönüştü. Alternatif turizm sadece kaplıca kültürüne ait olmaktan çıkarken. Turizm sektörünün ciğerlerine oksijen girmeye başladı ve www.tur.net bu sistemin yegane parçasıdır.

Helal Turizmin öncüsü konumunda olan Türkiye başta Avrupa olmak üzere tüm Dünya’da bu konseptin liderliğini sürdürmektedir. Ülkemizde Akdeniz ve Ege kıyılarında güneşin ve denizin tadını çıkaracağınız, inanç ve değerlerinize uygun, huzurlu ve rahat bir tatil geçireceğiniz birçok otel bulunmaktadır.

İslami oteller ‘de tatil yapacak misafirlerin rezervasyon yaptıracakları platformu iyi seçmeleri gerekmektedir. Güvenilir ve sağlıklı hizmet veren rezervasyon araçlarını tercih etmeleri otellerde yaşayacakları sıkıntıların önüne geçmektedir. İslami otel adı altında satışı yapılan ve misafirlerin beklentilerini karşılayamayacak olan tesislere rezervasyon yaptırılması durumunda karşılaşacağınız maddi ve manevi huzursuzluklar tatil planınızın bozulmasına neden olacaktır.