70TL
100TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Kadıköy / İstanbul
Tur Programı
-
Konaklama
-
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
Tur Dünyası Türkiye'nin tarihi ve kültürel miraslarını yakından görerek inceleme fırsatı bulacağınız farklı heyecanlar ve unutulmaz anlar yaşayacağınız kültür turları hazırlar. Tur Dünyası Yarınlarımıza ışık tutan öğrencilerimizin Türkiye'nin tarihi ve kültürel miraslarını yakından tanıyabilecekleri ,motivasyonlarını arttırıp arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirecekleri,gençlik yıllarında unutamayacakları hatıraları beraberinde getirecek olan okul turları organize eder. Tur Dünyası Yoğun ve stresli bir haftanın sonunda aileniz veya dostlarınızla keyifli anlar yaşayacağınız tüm yorgunluğunuzu unutturacak günübirlik turlar organize eder. Tur Dünyası Öğrenci turizminde gerek yurtiçi ve yurtdışında hazırladığı kapalı grup organizasyonlarında gerekse çeşitli parti ve büyük organizasyonları ile alanında öncü firmadır. Tur Dünyası 51 hafta çalışıp 1 hafta tatil yapabildiğinizin bilincinde olan ekibiyle Güvenilir, Huzurlu, Ekonomik, Konforlu şekilde siz ve konuklarınızın özel taleplerine en iyi şekilde karşılık verir. V.I.P konseptteki araçları - kokartlı rehberleri siz ve konuklarınızı güvenli bir şekilde varmak istediğiniz noktaya ulaştıracak eğitimli kaptanlarıyla uzun yıllar sürecek bağlar kurarak turizmde her zaman yenilik ve farklılık yaratır.
Daha Fazlası
www.turdünyası.com
Cep
0 (530) 911-3841
İş
0 (216) 470-0515
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim Arabası, Porsuk Çayı, Odunpazarı, Cumhuriyet Müzesi ve Balmumu Müzesi, Kurşunlu Külliyesi, Kentpark ve fazlası bu turda!

29 Mayıs 2016’ya kadar Her Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy’den hareketle…

Tur Dünyası’ndan Günübirlik Eskişehir-Odunpazarı Turu:

● Kişi Başı 100 TL yerine 69,90 TL!

EKSTRA TUR BEDELİ YOK!

Öğle yemeğinde Eskişehir’in meşhur lezzeti Çiğ Börek ve ayran ikramı!

Tur programını merak edersen, fırsat detayını incelemeyi ihmal etme!

06.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mağazası Önü
06.15 Beşiktaş Yıldız Camii
06.30 Kadıköy Belediyesi karşısı


Belirlenen saat ve yerden hareket ile Adapazarı, Pamukova, Bozuyuk güzergâhını takip ederek Eskişehir’e gidiyoruz.
İlk durağımız Sazova Park olacaktır. Sazova Park’taki gezimizi tamamlayıp Odunpazarı Evleri bölgesine gidiyoruz.
Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi' nden kalma tarihi evlerdir).
Safranbolu, Beypazarı, Göynük gibi yerlerdeki mimari özellik ve motifleri taşıyan Odunpazarı, kentin güney kesimindeki tepelerin üzerine kurulmuştur.
Bir rivayete göre Eskişehir'e yerleşmeyi düşünen ilk halk Odunpazarı ve şimdiki Porsuk Çayı'nın olduğu bölgeye birer koyun ciğeri asarlar. Hangisi çok dayanırsa orayı yerleşim bölgesi seçeceklerdir. Odunpazarı'na asılan ciğer daha geç bozulur ve ilk yerleşim burada oluşur. Osmanlı örneklerini koruyan kent, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiştir.
Odunpazarı gezisinin ardından Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezisine başlama(Müze, Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Yerli sanatçıların eserlerinin yanı sıra Japon, Polonyalı, Letonyalı, Alman bazı sanatçıların da hediye ettiği eserler müzede yer alır. Müzenin 3 galerisinden ikisi müzenin devamlı koleksiyonunu sergilemek için kullanılır; diğeri ise genç sanatçıların eserlerinin geçici olarak sergilendiği bir mekândır). -Türkiye’nin kuruluşunu anlatan 130 fotoğraf, Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli dönemlere ait 51 portresinin bulunduğu Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi'ni ziyaret etme.
Müzede, Eskişehir yöresine ait çok sayıda etnoğrafik eser de yer bulunmaktadır. Müze, özellikle yakın tarihimizle ilgili araştırma yapanlar için de zengin bir kitaplığa sahiptir.
Kurşunlu Camii ve külliyesi, Lületaşı Müzesi'ni ziyaret etme.

Kurşunlu camii ve Külliyesi; Eskişehir'in güneyinde, Yukarı Mahalle Odun Pazarı'nda bulunan Kurşunlu Külliyesini, Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı veziri Gazi Melek Mevlana Mustafa Paşa 1525 yılında yaptırmıştır. Kubbesinin kurşunla kaplı olmasından ötürü de Kurşunlu Cami olarak tanınmıştır. Cami üzerindeki kitabesinde Mimar Sinan'ın eseri olduğu yazılıdır. Ancak Mimar Sinan'ın eserlerinin listesini veren Tuhfetü'l -Mimarin de külliyenin yalnızca kervansarayının ismi yazılıdır. Caminin yanı sıra yapı topluluğu misafirhane, yemekhane, mutfak, kervansaray ve sıbyan mektebinden meydana gelmiştir. Çeşitli dönemlerde onarım geçiren cami 1966 yılında müzeye dönüştürülmüştür.

Lületaşı Müzesi; Lületaşı sadece Eskişehir'de çıkarıldığı tek bölge olması nedeniyle Eskişehir'in simgesi haline gelmiş bir madendir. Atlıhan; Eskişehir 'in tarihi Odunpazarı semtinde bulunan Atlıhan, kentin ilk ve tek el sanatları çarşısı konumundadır. İçinde 23 satış birimi ve atölye bulunan Atlıhan'da, lületaşı, gümüş işlemeciliği, cam, seramik, pişmiş toprak kaplar, tezhip, ebru, hat gibi geleneksel el sanatları ile yöresel el sanatları ürünlerinin satışı yapılıyor.
Gezilerimizin ardından öğle yemeği arası veriyoruz.
Öğle yemeğimizin ardından; porsuk çayında tekne gezisine katılabiliriz. ( tekne gezileri zaman zaman belediye tarafından gerçekleştirilmemektedir. Bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu yoktur ) . tekne gezisinin ardından turumuzu Kent park’ta sonlandırıyoruz.

Fırsata dahil olan hizmetler
ulaşım ve çevre gezileri
Araç içi ikramlar
Rehberlik hizmeti
Öğle yemeği için çiğ börek ve ayran ikramı
Tekne turu ücreti(tekne turlarının düzenlenip düzenlenmemesi Büyükşehir Belediyesi'nin insiyatifinde olup acentanın hiçbir mesuliyeti yoktur) gerçekleşmeyen tekne turlarında herne sabeple olursa olsun herhangi ücret iadesi yapılmaz tekne turu firmamızın misafirlerimize hediyesidir.

Hizmete dahil olmayan hizmetler
Kişisel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretler
Tekne turu (tekne turlarının düzenlenip düzenlenmemesi Büyükşehir Belediyesi'nin insiyatifinde olup acentanın hiçbir mesuliyeti yoktur)

ÖNEMLİ DETAYLAR
Fırsat; her ÇARŞAMBA Cumartesi ve Pazar günü kalkışlı günübirlik turlarda geçerlidir.
Koltuk ve diğer hizmetler(öğle yemeği) talep edilmediği tartirde 0-6 yaş arası ücretsizdir.
Rehber programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Turlar; ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmeti ile bir bütündür, ayrı ayır düşünülemez.
Tur içerisinde kullanılmayan, ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilememektedir.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilememektedir.
Mücbir sebeplerden ötürü gerçekleştirilemeyen turlarda Tur Dünyası sorumlu tutulamaz.
Yeterli çoğunluk sağlanmadığında tur 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal edilebilir. Turun iptali durumunda Tur Dünyası iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Kanuni süredir tazminat hakkı yoktur.
Son hafta içerisinde talep edilen iptallerde kesinlikle iade yapılmaz.
Rezervasyon ve danışma için; 0262 644 64 64 ve 0216 470 05 15 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

ULAŞIM ARAÇLARI
Tura katılacak olan araçlar katılımcı sayısına göre belirlenmekte olup Mercedes (403 vb) safir man , 27 – 31 – 17 kişilik araçlar şeklinde ayarlanmaktadır. Araç yerleşme planında hiçbir şekilde koltuk garantisi verilmemektedir. Araçlardaki oturma duzenimiz rezervasyon sıralaması göz önünde tutularak yapılmaktadır.
 

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.