1.250TL
1.350TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Başakşehir / İstanbul
Tur Programı
-
Konaklama
-
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
Karadeniz Uçaklı Yayla turları otel rezervasyonları transfer ve araç kiralama hizmetleri
Daha Fazlası
www.gogalay.com
Cep
0 (544) 742-2467
İş
0 (535) 639-4876
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

OTANTİK KARADENİZ 3 GECE 4 GÜN ONUR AİR 'İLE
·         Kaçkar Dağı’nda güney yüzünde izlenen rotada zorlu tırmanış etapları bulunmaz, İyi kondisyonlu olmanız, düzenli aerobik egzersizler ve bu dağa gelmeden önce yapmış olmanız rahat olmanızı ve bu tırmanıştan daha çok keyif almanızı sağlayacaktır.
·         Bu rota sosyal sorumluluk üzerine hazırlanmıştır. Rota yeni turizme açılmıştır. Bölgenin en güzel doğasına sahip bu doağ parçasında hizmet sektörü yeni gelişmektedir. Bölgedeki konaklama tesisleri genelde hijyen kuralarını uymaktalardırlar. Yerel yemeklerde sizler için hazırlanmış menü şeklinde minimum 4-5 çeşit olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bölgenin yerel tadlarını ve unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini yaşatmak ve turizme kazandırmak üzere çalışılmıştır. Bölge de yapılan büyük yatırımlardan sonra gezeceğimiz rota dünyanın en önemli rekreasyon alanı adayı olması için yeterli kapasiteye sahip olduğunu göreceksiniz.
·         Bu rotada yürümek istemeyen katılımcılar araç yolundan gelerek köy kültürünü ve deneyimlerini anlamak üzere köy yaşamı etkinliklerinde katılabileceklerdir. Yerel hizmet aldığımız yerlerin hepsi Süt, peynir vb. Ürünlerin üretimi, el sanatları ile ilgili bilgileri, tarım ve hayvancılığa yönelik her tür deneyimi öğrenebileceklerdir. Yürümek istemeyen misafirlerimiz için de katılabilecekleri bir çok köy etkinliği mevcuttur.
Bu turda yürümek istemeyen misafirlerimiz için araçla kültür gezisi ve çevreyi gezmek mümkündür. Herkesin katılabileceği bir çevre ve kültür turudur.
Tur Programı
1. Gün: Memişağa Konağı – İkizdere - Ovit Dağı - Ovit Buzul Gölü - Fırtına Deresi - Ayder Yaylası
Trabzon Havalimanı'ndan Onur Havayollarının 09:30 Uçuşu ile Atatürk Havalimanı'na uçuyoruz.  MEMİŞAĞA KONAĞI'nda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ortalama yüzelli yaşında olan bu konak, Sürmene bölgesindeki son Osmanlı tımarlı sipahi ağasına aittir. Günümüze kadar getirilmiş bu tarihi konakta yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra İKİZDERE üzerinden OVİT DAĞI'na çıkıyoruz. Karadeniz bölgesindeki kuzey ile güney kültürünü keskin bir çizgi gibi ayıran bu dağın rakımı ortalama 2600 metredir. Zirvesinde neredeyse oniki ay karla karşılaşabiliriz. OVİT BUZUL GÖLÜ'ne yürüyüp manzarasının tadını çıkarıyoruz. Ardından oksijenin en bol olduğu ve yeşilin her tonunu, Anadolu'da başka hiçbir yerde bulamayacağınız kadar yeşil olan KAÇKARLAR'a doğru gidiyoruz. FIRTINA DERESİ vadisi boyunca ilerleyip çay bahçeleri arasından geçerek yaylaların sultanı AYDER YAYLASI'na varıyoruz. Yaylada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Sabah Kahvaltısı : Memişağa Konağı
Öğle Yemeği : İkizdere
Akşam Yemeği : Ayder Yaylası Serender Otel
Konaklama Oteli : Ayder Yaylası Serender Otel

2. Gün: Pokut Yaylası - Çinçiva Köyü - Çat Vadisi – Zilkale - Palovit Şelalesi - Ayder Yaylası
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Artık Doğu Karadeniz'de yoğun olarak yaşayan ve nesillerini yok etmemek için hala dillerini konuşmaktan çekinmeyen, tulum çalarak horon eden Lazların memleketideyiz. Kaökar Dağları'nın eteğinde kurulmuş en yüksek yaylalardan biri olan POKUT YAYLASI'na çıkıyoruz. Rakım ortalama 2000 metre. Ama barındırdığı orman örtüsü ile yaşayan bir yayladır. Yaylamızı görüp tadına vardıktan sonra dizilere konu ve mekan olan ÇİNÇİVA KÖYÜ'ne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ÇAT VADİSİ'ne çıkıyoruz. Bizans Rum Krallığı döneminde ticaret yolu olan vadinin güvenliğini sağlamak için yapılmış ZİLKALE'yi ziyaret ediyoruz. Çıkabildiğimiz kadar kalenin en zirvesine çıkıyoruz ve Kaçkarlar'ın zirvesini ve vadi manzarasını seyrediyoruz. Ardından Çat Vadisi boyunca ilerleyip PALOVİT ŞELALESİ'ne gidiyoruz. Kaçkarlar'dan kaynayarak 15 metreden akan şelaleyi ziyaret edip Ayder Yaylası'na geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Sabah Kahvaltısı : Ayder Yaylası Serender Otel
Öğle Yemeği : Çinçiva Köyü
Akşam Yemeği : Ayder Yaylası Serender Otel
Konaklama Oteli : Ayder Yaylası Serender Otel

3. Gün: Borçka - Çoruh Nehri – Karagöl – Macahel - Rize Bezi Atölyesi – Of
Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Ayder Yaylası'ndan ayrılıyoruz. Ardeşen-Pazar-Arhavi-Hopa'dan geçerek Karçal Dağları'na doğru vadiler boyunca ilerliyoruz. Cankurtaran Geçidi'nden geçerek BORÇKA'ya varıyoruz. ÇORUH NEHRİ'nin ortadan ikiye bölmesiyle oluşmuş bu küçük yerleşkede fotoğraf molası veriyoruz.  Ardından KLASKUR DERESİ boyunca ilerleyip muhteşem vadiler eşliğinde KARAGÖL'e varıyoruz. Koyu yeşilin su üzerine yansımasıyla oluşmuş muhteşen su rengi ile dileyen misafirlerimiz tekne gezintisi yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz de göl çevresinde yürüyüş yapabilirler. Ardından buradan ayrılıp yılan yollardan geçerek Gürcistan sınırımızda bulunan bir köy olan MACAHEL'e varıyoruz. Doğanın en kuzey kısmında resmen saklı kalmış hatta unutulmuş bir yerleşke olan Macahel, üretmiş oluğu kafkas cinsi arılar ile arıcılık sektörüne büyük katkılar sağlamaktadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hopa'ya geri dönüyoruz. Rize'yi panaromik olarak görerek RİZE BEZİ ATÖLYESİ'ne varıyoruz. Halk arasında bölgede "klimalı" olarak dillenmiş bu cins kumaş, inanılmaz hayat kolaylaştırmaktadır. Her eve lazım diyerek alışveriş molası veriyoruz. Ardından otelimize yerleşmek üzere Of'a varıyoruz. Köy içinde bulunan ve muhteşem manzarası eşliğinde Akşam yemeğni alıyoruz. Konaklama otelimizdedir

Sabah Kahvaltısı : Ayder Yaylası Serender Otel
Öğle Yemeği : Macahel
Akşam Yemeği : Of Hasdikoz Abdik Otel
Konaklama Oteli : Of Hasdikoz Abdik Otel
 

4. Gün: Uzungöl - Sürmene Bıçakları - Çay Fabrikası - Atatürk Köşkü – Ayasofya – Kazaziye - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra UZUNGÖL'e geçiyoruz. Haldizen Deresi'nin heyelan sonucu önünü kapatması ile oluşan ve mistik dokusu ve doğaya kendi adamış görüntüsü ile sizleri büyüleyecektir.  Dileyen misafirlermiz göl çevresinde dolaşabilirler. Soğanlı Dağları'nın mis gibi havası içimize işleyecek. Ardından yörenin en büyük geçim kaynağı olan çayı bu seferde fabrikalarda görmek... Nasıl işlendiğini görmek için bir çay molası veriyoruz ve alışveriş molasından sonra SÜRMENE BIÇAKLARI'nın namının görmeye gidiyoruz. Sarp araziye karşı Sürmene halkının en gelişmiş ve hala yaşatılmaya çalışılan dünyaca ünlü el sanatına şahit olup alışveriş molası veriyoruz.  Ardından TRABZON'a geliyoruz. Bizans Rum Krallığı'nın onüçüncü yüzyılda başkenti olarak hizmet veren ve onlardan kalmış zengin tarihi ile diğer illeri geride bırakıyor. Şehir havası bizleri yakalıyor. M.Kemal Paşa'nın üç kere geldiği ve son gelişinde vasiyetini yazmaya karar verdiği ATATÜRK KÖŞKÜ'nü ziyaret ediyoruz.  Bir Rus işadamının evi olan ama zamanla Atatürk'e hediye edilen bu köşkte herşey olduğu gibi duruyor. Yemyeşillikler içinde bembeyaz durur. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra AYASOFYA'ya geçiyoruz. Ardından halen yaşatılmaya çalışılan bir diğer el sanatı olan KAZAZİYE sanatını görmek için mağazamızı ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz alışveriş molası sonrası gezimizi tamamlayıp Trabzon Havalimanı'ndan Onur Havayollarının 22.00 Uçuşu ile Atatürk Havalimanı'na uçuyoruz.. Tekrar başka bir gezide görüşmek ümidiyle sizlerden ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Of Hasdikoz Abdik Otel
Öğle Yemeği : Uzungöl veya Rze Krdelen Restoran
Akşam Yemeği : Akçaabat Körfez Restoran
Konaklama Oteli : Bu akşam konaklama yoktur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 4*-5* ve Özel belgeli Yayla otellerinde 3 gece konaklama
* 3 Sabah kahvaltı
* 3 Akşam yemeği
* Programda belirtilen yayla transferleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Trabzon – İstanbul ve İstanbul – Trabzon Uçak bileti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm İçecekler ve ilk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği,
* Tüm Müze ve  ören yeri giriş ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri
 

Video bulunmamaktadır.