999TL
1.699TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Ataşehir / İstanbul
Tur Programı
GEZTOUR DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU HER SALI HAREKETLİ Ankara Çıkışlı
Konaklama
3*4* Otel Seçenekleri
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
:: Doğu Ekspresi Ankara – Kars-Ankara yataklı vagon bileti :: 3 gece K
Ücretsiz Aktiviteler
:: Öğle yemekleri :: Boğatepede Köy Kahvaltısı :: Akşam yemeklerindeki
Kampanyalar
Erken Rezervasyon
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
0850 333 44 39
Daha Fazlası
www.geztour.com.tr
Cep
0 (554) 576-8014
İş
0 (554) 576-8014
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

GEZTOUR
DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU HER SALI HAREKETLİ
Ankara Çıkışlı Doğu Ekspresi ile Kars Turu (Tren Gidiş-Tren Dönüş)
Doğu Ekspresi Treni ile Kars Turu (Doğu Ekspresi ile gidiş / Dönüş –Yataklı vagon )
1. GÜN / ANKARA - DOĞU EKSPRESİ
Misafirlerimiz Ankara Garı'ndan 18:00 hareketli otobüsle Doğu Ekspresi'nin kalkacağı Irmak Garı'na transfer oluyor ve ardından burada Doğu Ekspresi trenine geçiş yapıyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşiyor. 19.20 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Konaklama trende yataklı kompartımanda.
2. GÜN / DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU
Gün boyunca Doğu Ekspresi ile Kars'a doğru yol almaya devam ediyoruz.  Bu esnada eşsiz manzaralar bize eşlik edecek. Akşam 18:30'da Kars'a varıyoruz. Tur rehberimiz misafirlerimizi Kars Garı'nda karşılıyor. Otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de veya Winter City hotelde
3. GÜN / KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ
Ekstra Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de veya Winter City hotelde

4. GÜN / KARS MÜZESİ / ANİ HARABELERİ / KARS
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral

Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz.

5. GÜN / KARS – DOĞU EKSPRESİ
Kahvaltının ardından Kars Trengarına transfer 08.30
6. GÜN / Ankara DOĞU EKSPRESİ – 08.30 VARIŞ.
(Not: Yol bakım onarım çalışmaları nedeniyle 11.12.2017 tarihine kadar Doğu Ekspresi Irmak - Kars - Irmak arasında işletilecektir. Ankara-Irmak arası ulaşım otobüslerle sağlanacaktır. Doğu Ekspresi için Ankara Gar'dan otobüs hareket saati 18.00'dir )

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.
Yemekler: Tur Boyunca Bölgenin yerel lezzetlerini ( Kaşar,Kaz vb..), Folklorik değerlerini deneyimlemeye çalışacağız…
Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 7 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Elmadağ – Kırıkkale – Kayseri Tren Garı – Şarkışla – Sivas Tren Garı – Yenikangal – Divriği – Kemah – Erzincan Tren Garı – Karasu – Ilıca – Palandöken – Erzurum Tren Garı – Hasankale – Horasan – Sarıkamış – Kars Tren Garı güzergahını izliyor.

Doğu Ekspresi Yemek
Doğu Ekspresi’nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.
Yanınıza yiyecek, içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.

Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Doğu Ekspresi’nde size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 kişilik. Ayrıca 4 kişilik kuşetli vagonlar var. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler, örtülü kuşet kitlenemiyor. Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve sürekli temizleniyor.
Yataklı ile örtülü kuşetlinin büyüklükleri aynı ama yataklı kompartıman 2 kişinin konforu için tasarlanmış. Aynı büyüklükteki alanda karşılıklı ikişer koltuk yerine tek tarafta iki koltuk, masa, sıcak suyu olan bir lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Bu sebeple tabi ki daha ferah ve konforlu.

Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.
* Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz. * Arzu ederseniz doğu ekspresi ile Erzurum'a yaklaşırken sipariş vererek trende cağ kebabı keyfi yapabilirsiniz. Kebapçılar gara getiriyorlar siparişlerinizi.

Video bulunmamaktadır.