Fuar Turları

Aradığınız kriterlerde kayıt bulunmamaktadır.
Aradığınız kriterlerde kayıt bulunmamaktadır.

FUAR TURLARI;

En İyi Fuar Turları
Ulusal ve uluslararası ticari hareketliliği arttırmak amacıyla üretici ve tüketicileri buluşturan modern fuarlar düzenli olarak gerçekleşen ticari bir faaliyete dönüşmüştür. Birçok sektör için icra edilen fuarlar sayesinde canlanan ticari hareketlilik ülke ekonomilerine kazanç sağladığı bir gerçektir. Bu sebeple birçok ülke uluslararası fuar organizasyonlarına imza atarak ülkesindeki firmalara, komşu ülkelere ve daha uzaktaki şirketlere ulaşarak ekonomilerini büyütmeyi hedefliyor.

Fuar organizasyonlarının amacı nedir?
Küreselleşmeye başlayan dünyayı uluslararası fuar organizasyonlarının Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarına yayılmış olmasından daha iyi anlayabiliriz. Birçok farklı ülkeden satıcı ve alıcılar, ticari faaliyet ağlarını çeşitlendirmek adına ülkelerinden kilometrelerce uzak memleketlerde gerçekleşen fuar organizasyonlarına katılmaktadır.
Kuşkusuz bu zahmete katlanılmasının sebepleri irdelendiğinde katılımların ne derece doğru olduğu anlaşılabilir. Fuarlar, yeni ürünlerini uluslar arası pazara sunmak için en az maliyetli yoldur. Yeni ürünlere veya mevcut ürünlerin satışına yönelik Pazar bulmak için fuarlar en iyi tanıtım kanalıdır. Büyük ve küçük binlerce alıcının ürün aradığı fuarlarda uluslararası ticari anlaşmaların gerçekleşmesi söz konusudur. Dolayısıyla dışarıya açılmak istenen bir firma, bunu uluslar arası gerçekleşen fuarlara katılarak kısa sürede başarabilmektedir.

Fuarlar ne zaman gerçekleşiyor?
Fuar organizasyonları zamanı asla değişmez. Bunun firmalara sağladığı avantajlar vardır. Yılın belirli döneminde gerçekleşecek veya gerçekleşen bir fuar, bir sonraki senede de aynı zaman içerisinde yapılır. Böylece firmalar bir sene öncesinden kendilerini gerçekleşecek fuara hazırlar. Fuarın gerçekleşeceği alanda yer kiralama, stant tasarımı ve personel eğitimi gibi süreçler önceden yapılanlar arasındadır.

Uluslararası fuar organizasyonları nelerdir?
Gerek Asya’da, gerekse Avrupa ve Amerika kıtasında önemli fuar organizasyonları yapılmaktadır. Bu organizasyonlara her sene milyonlarca alıcı ve satıcı katılmaktadır. Yüksek miktarda ticari anlaşmalar gerçekleşmektedir. Uluslar arası ekonomiyi canlı tutan fuarlar içerisinde İsviçre Sanayi Fuarı vardır. Aynı zamanda Asya’da gerçekleşen Uluslar arası Pakistan Fuarı da ekonomik açıdan en büyük fuarlar arasındadır.
Milano Fuarı, Uluslararası gerçekleşen bir diğer fuar TATEF, Kanada’da gerçekleşen Mobilya Fuarı, yine Kanada’da gerçekleşen Kimya Endüstri Fuarı dünya çapında katılımcıları ağırlayan fuarlar arasındadır. Ülkemizde ise uluslar arası fuar organizasyonu İzmir Fuar merkezinde düzenlenmektedir.

Fuar turları nedir?
Uluslararası fuarlara katılmanın sağladığı avantajlar satıcı ve alıcılar açısından oldukça önemlidir. Alıcı kişiler için yeni ürünlerin keşfedilip, ticaretinin yapılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, kendi sektöründeki teknolojilerin gelişimini takip etmek ve fabrikasında veya işyerindeki üretim merkezini teknolojiyle uyumlu kılmak isteyenler için de önem arz eder.
Fuar turları ise uluslararası fuar organizasyonlarına katılmak isteyenlerin işini kolaylaştıran bir hizmettir. Vize ve pasaport işlemleri, organizasyon için uçak bileti ve konaklama gibi ihtiyaçların organizasyonunun sağlanarak, daha kısa sürede ve kolay bir şekilde fuarlara katılımın gerçekleşmesini mümkün kılmaktadır. Bu hizmetleri bir arada görebileceğiniz tek adres www.tur.net'dir, sizler için binler fuarları bir araya getirdi.