1.699TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Konak / İzmir
Gidiş / Geliş
27 HAZİRAN / 06 TEMMUZ
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
-
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-

   SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-TRABZON-ORDU-GİRESUN- 
                                                                           SAMSUN-AMASYA

1.GÜN
Saat 18.00 de İzmir’den siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz.
2.GÜN
Afyon-Konya-Nevşehir üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Sabah Sivas’a varıyoruz. Sivas Merkezde ŞELÇUKLU PARK ALANI içinde bulunan ATATÜRK KONGRE ve ETNOĞRAFYA Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-ŞİFAİYE MEDRESESİ ve BEDESTENİ’ni görüp Sivas merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN
Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak İmranlı Refahiye üzerinden Erzincan’a varıyoruz. Merkezde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği molası verip Bakırcılar çarşısından alışveriş yapıyoruz. Molamızın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum merkezde ilk olarak ULU CAMİİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-YAKUTİYE MEDRESESİ’ni ziyaret edip RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ’nde (TAŞHAN) oltu taşı alışverişini yapıyoruz.Bu gezilerimizin ardından muhteşem doğanın eşliğinde Türkiye’nin çatısı ERZURUM PALANDÖKEN Dağına çıkıyoruz.Kayak merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN
Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Palandöken Dağından inip Horasan üzerinden Sarıkamış’a varıyoruz. Sarıkamış da Şehitlik ziyareti sonrası KARS’a varıyoruz.Buradaki gezimize Ermenistan sınırında bulunan ANİ HARABELERİ ile başlıyoruz.Buradan Kars Merkeze dönerek TARİHİ OSMANLI TAŞ KÖPRÜ-HAMAM-KARS KALESİ’ni resimliyoruz.Şehir merkezinde Kaşar ve Bal alışverişimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.Konaklamamız ve akşam yemeğimiz  Kars merkez yada Sarıkamış Kayak merkezinde.
5.GÜN
Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılarak Kars-Ardahan-Şavşat üzerinden Artvin’e varıyoruz.Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra (Şavşat Karagöl ya da Borçka Karagöl yapılabilir) .Kaçkar ve Karçal dağlarının arasından Çoruh nehri ve kollarının oluşturduğu Çoruh vadisinde yapacağımız yolculuğumuzun ardından Hopa’ya varıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Hopa’da otelimizde.
6.GÜN
Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olan farklı bir otobüs ile Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Buradaki gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra GÜRCİSTAN/ACARA Bölgesine geçiyoruz. Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde de kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh nehrini ve üzerindeki Gonio köprüsünü göreceğiz. Tiyatro binası,Medea heykeli’ni batum limanını ve Avrupa meydanını göreceğiz.Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’dan ayrılıyoruz. Karadeniz Sahil yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Ardeşen’e vardığımızda KAÇKAR Dağına tırmanıyoruz.FIRTINA DERESİ eşliğinde ÇAMLIHEMŞİN’e vardığımızda köprü üzerinde HALA ve ELEVİT deresinin birleşerek fırtına deresini oluşturduğu noktada fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Ayder        Veya rize otelimizde.
7.GÜN
Sabah Kahvaştımızdan sonra burada HORON TEPESİ’ndeki GELİN TÜLÜ ŞELALESİ’ni resimledikten sonra serbest zamanda yöresel ürünler alışverişimizi yapıyoruz.Yayladan inerken yolumuzun üzerindeki TARİHİ TAŞ KÖPRÜ’yü fotoğraflıyoruz.Ayder gezimizi tamamladıktan sonra Extra Zirkale Palovit şelalesi turumuza çıkıyoruz. Ardından Çayeli’nde Rize bezi alışverişi sonrası  Karadeniz’in ilk simgelerinden olan UZUNGÖL’e hareket ediyoruz.Muhteşem göl manzarasını fotoğraflayıp öğle yemeğimizi burada serbest olarak aldıktan sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. AKÇAABAT da yer alan otelimiz ulaşıyoruz.
8.GÜN
Sabah Kahvaltı’dan sonra Türkiye’deki en zengin sarkıt ve dikit koleksiyonuna sahip mağara olan Torul Karaca Mağarasını ziyaret ediyoruz. Gümüşhane’nin meşhur kme ve pestillerinin tadına baktıktan sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Trabzon’u kuşbakışı gören Soğuksu semtine inşa edilmiş ATATÜRK KÖŞKÜ’ne gidiyoruz.Köşkü gezip telkari işçiliğinin tanıtım ve satış mağazasını gezip alışveriş yapıyoruz.Alışveriş sonrası  Giresun’a hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz hotelimizde.
9.GÜN
Kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket.Teleferik ile Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz.Müthiş Karadeniz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Samsun’a hareket.Samsun’da bizi BANDIRMA GEMİSİ karşılıyor gemiyi görüp Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz.Samsun ziyareti sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Amasya Hotelimizde.
10.GÜN
Kahvaltı sonrası Amasya merkezde Amasya müzesi ve Kaya mezarlarını görüp Yeşilırmak nehrini fotoğraflayıp Çorum’a doğru hareket ediyoruz. Çorum’da leblebi alışverişimizi tamamlayıp yolda vereceğimiz molalarla günün ilk ışıklarıyla İzmir’e varıyoruz.Bir sonrası turumuzda görüşmek dileyiğle…

1.GECE : SİVAS  ( BURUCİYE HOTEL  )
2.GECE : ERZURUM  ( PALAN HOTEL )
3.GECE : SARIKAMIŞ  ( ÇAMKAR HOTEL  )
4.GECE : HOPA ( TERZİOĞLU HOTEL )
5. GECE : AYDER ( SERENDER HOTEL )
6.GECE : ZİGANA VEYA TRABZON
7.GECE : GİRESUN ( AMAZON HOTEL )
8.GECE : AMASYA ( HARŞENA HOTEL )

BATUM'A GEÇİŞ:
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir - Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlanrında bulundurabilirler
* Yıpranmamış, yırtılmamış ve en az 8 yıllık ve yeni doğan çocuklar dahil tüm nufus cüzdanlarda fotoğraf zorunludur.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan işler tur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri
Lüks Otobüs İle Seyahat
8 Gece 3*-4* OTEL konaklamalı
Otelde Sabah Ve Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Araç içi İkramlar
İşler Turizm Seyahat Refakati
Zorunlu Seyahat Sigortası
Batum minibüs ücreti
Öğle Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Karagöl ( Borçka ) dolmuş ücreti
ZİLKALE DOLMUŞ ÜCRETİ
Tur İle İlgili Bilmeniz Gerekenler
İşler Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.
Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve  Extra Küçük Variz
İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız
Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
Tur programı İŞLER TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Seyahat Acentası-Müşteri sözleşmesini almayı unutmayınız.
Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

 

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.