399TL
450TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Merkez / Trabzon
Tur Programı
SARIKAMIŞ - ANI HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ - DOĞU EKSPRESİ - ERZURUM
Konaklama
KARS
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
Kafkas Gecesi
Ücretsiz Aktiviteler
Kahvaltı - Akşam yemeği
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
Trabzon Çıkışlı Günübirlik Turlar Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Gümüşhane, Rize Çıkışlı Kültür Turları Okul Turları
Daha Fazlası
www.bahargezileri.com
Cep
0 (539) 948-0983
İş
0 (850) 550-0983
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

1. GÜN (ORDU – GİRESUN – TRABZON - GÜMÜŞHANE – ERZURUM İSTİKAMETİNDE HAREKET) Hareket Noktaları: ORDU: 20.00 / GİRESUN: 21.00 /TRABZON: 23.00 / GÜMÜŞHANE: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Kars’a ulaşıyoruz.

 

2. GÜN (SARIKAMIŞ - ANI HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ)

Tesiste yaptığımız sabah kahvaltısının ardından Sarıkamış’a yol alıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın (İsteyen kayak yapabilir) ardından ‘Ani gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz’ sözünün söylendiği, UNESCO Dünya Kültür Miras listesine eklenen, Kent surları, Ani Katedrali, Tigranhonents Kilisesi ve Manucehr Camii’ni kapsayan ve Anadolu’da ilk cuma namazının kılınması ile ünlü Ani Harabelerini geziyoruz. Bir buçuk saatlik yolun ardından Çıldır Gölü’ne varıyoruz. Burada öğle yememizi yedikten sonra dileyen misafirlerimiz Çıldır Gölü’nde kızaklı at binme, 4×4 araçlarla göl üzerinde gezinti ve donmuş gölden balık tutma gibi etkinliklere katılabilirler. Buradaki etkinlikler tamamlandıktan sonra dinlenmek üzere Kars merkezdeki otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tesiste açık büfe (ekstra)

Öğle Yemeği: Tesiste açık büfe (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü

Konaklama: KARS

 

3. GÜN (DOĞU EKSPRESİ- ERZURUM)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 08.00 Doğu Ekspresi’ne binmek için hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından Erzurum’a varıyoruz. Cağ kebabından oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli Mücadelenin temellerinin atıldığı Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Hatuniye Medrese’si denilen çifte minareli medrese, Yakutiye Medrese’si, Ulu Camiii, Üç Kümbetler’i geziyoruz ve meşhur oltu taşlarının sergilendiği Taşhan’ı ziyaret edip dönüş için hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde serpme ya da açık büfe

Öğle Yemeği: Tesiste Cağ kebabı (ekstra)

Akşam Yemeği: Yolda (ekstra)

Dönüş: 18.00 Varış: 01.30 (Ordu)

 

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.