499TL
998TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Gidiş / Geliş
06-8 ARALIK / 13-15 ARALIK
Tur Programı
ROTA Konya - Mevlana Türbesi - Şems-i Tebrizi Türbesi - Alaaddin Cami
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
-
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-

1. Gün

Bursa

Konya

BURSA ÇIKIŞLI KONYA ŞEB-İ ARUS ve KAPADOKYA HACI BEKTAŞ TURU


6 ARALIK ve 13 ARALIK HAREKET İLE

 

Hareket ve Gece Yolculuğu

23:59 Bursa Kent Meydanı Avm Önünde buluşma ve gece yolculuğu.


2. Gün

Konya

Kapadokya

Konya - Mevlana Türbesi - Şems-i Tebrizi Türbesi - Alaaddin Camii - Çini Eserler - Müzesi - İnce Minare - Şeb-i Arus Törenleri


Sabah saatlerinde yol güzergahında alacağımız kahvaltı sorasında Anadolu Selçuklu Devleti’nin başkenti Konya’ya varış. Panoramik Konya şehir turu; gezimize dergâh zamanından bu yana koruma altına alınan Mevleviliğe ait eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi (1278 Tarihli Mesnevi’nin ilk sayfası, Hz Mevlana Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Çelebi Mezarları ) ile başlıyoruz. Tekke ve zaviyelerin kapatılması kanunundan önce dergâh olarak hizmet veren yapı, bugün Mevlana Hazretlerinin türbesinin bulunduğu ve eski Mevlevi kültürünün sergilendiği bir müze olarak ziyaret ediliyor.Sonrasında şehrin merkezinde bulunan ve birçok tarihi eserin içinde bulunduğu Allaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Sarayını gördükten sonra, Mevlana Hazretlerinin en yakın arkadaşı Şems-i Tebrizi türbesini ziyaret ediyoruz. Emir Celalettin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılan, eskiden gökyüzü araştırmalarının yapıldığı 1955 yılından itibaren Karatay Çini eserleri Müzesi olarak kullanılan Karatay Medresesi'ni geziyoruz.Öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Buradan hareketle; büyük islam düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından; Kapadokya bölgesine doğru yolculuğumuz başlayacak. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya otelimizde yapılacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Türk Gecesi’ne katılabilirler.


Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır
Öğlen Yemeği: Kandil Restorant ve Ferah Restoran (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama :Taşsaray Otel, Altınöz Otel, Ciner Otel, Viva Otel vb


3. Gün

Kapadokya

Bursa

Kapadokya, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar, Üç Güzeller, Hacı Bektaş-i Veli - Bursa

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Kapadokya’ya vardığımızda gezimize eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezerek başlıyoruz. Kaya Kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasındadır.Göreme Açık Hava Müzesi sonrasında Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği Ürgüp'e gidiyoruz. Asmalı Konak (Panaromik) gezisi sonrasında Uçhisar Kalesi'ni (Panaromik )seyretme ve fotoğraflama imkânı bulabileceğiz.Öğle yemeği arası yöresel restoranlarda testi kebabı. Sonrasında Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Onyx sonrasında en güzel peribacalarının yer aldığı Paşabağa gidiyoruz. Paşabağda rehberimizin anlatımı sonrasında fotoğraf çekimi için serbest zaman ve ardından Çömlek Atölyesine gidip çömlekçiliğin tarihçesi ve yapımı hakkında bilgi alıp kendi çömleklerimizi yapıyoruz.Çömlek Atölyesi sonrasında Horasan’da dünyaya gelen,13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip dönüş için yola çıkıyoruz. gece saatlerinde siz değerli misafirlerimiz ile bir başka organizasyonda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğlen Yemeği: Uranos Restaurant , Han Resotrant ( ekstra )
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz
1 gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
Otelde alınacak olan 1 açık büfe sabah kahvaltısı
Otelde alınacak olan 1 açık büfe ya da set mönü akşam yemeği
Programda belirtilen çevre gezileri
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik hizmetleri
otobüs içi ikramları
Şeb-i Arus Tören Bileti

Video bulunmamaktadır.