459TL
900TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Gidiş / Geliş
04 nisan 2020
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Yok
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-

İzmir

BURSA ÇIKIŞLI 11. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU


Çeşme – Alaçatı – Kuşadası- Efes Antik Kenti – Meryem Ana – Şirince
1 Gece 2 Gün
1 Gece Otel Konaklaması
( 3 Nisan  Cuma Gece Yarısı Hareket 5 Nisan Pazar  Dönüş )


2010 yılında kutlanmaya başlayan Alaçatı Ot Festivali, Festival, İzmir sınırları içinde bulunan Alaçatı’nın doğasını ve buradaki ot çeşitliğini gözlemleyebileceğiniz en özel etkinlik olma özelliğini taşıyor.Alaçatı Ot Festivali eski sokakları, renkli tezgahları ve eğlenceli akşamlarıyla katılanlara unutulmaz anlar yaşatıyor.

ÇEŞME – ALAÇATI – KUŞADASI


Cuma yı cumartesiye bağlayan gece 02.00 Bursa Kent Meydanı Avm Önü misafirlerimizle buluşma ardından araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz . Sabah Bornova Çiçekli köy’de alınacak ekstra Ege serpme kahvaltımızın ardından Çeşme ‘ ye doğru hareket ediyoruz . Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydan’ da serbest zamanın ardından Alaçatı'ya doğru hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, Kuşadasında bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Arzu eden konuklarımız ile Kuşadası Şehir ve Barlar Turuna (Ekstra) gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Çiçekli köyde ekstra olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Alaçatıda Serbest zaman olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Mola Tesisleri : Susurluk Konak Tesisleri
Konaklama: 4* Kuşadası Otelleri


2. Gün

Kuşadası

Bursa

SELÇUK – ŞİRİNCE – MERYEM ANA EVİ – EFES ANTİK KENTİ


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Efes Antik Kentine hareket ediyoruz . Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan, şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen boluterium, odeon, kuretler caddesi domition tapınağı, latrina, hamam, celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra Vatikan tarafından kutsal ilan edilen , insanların ortak ibader yeri olan  Meryem Ana Evi’ne doğru hareket ediyoruz. Meryem Ana Evi gezisinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz (meşhur çöp şiş menüsü –ekstra). Yemek sonrası son gezi noktamız olan zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor . Birbirinden güzel zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan Şirince’den ayrılıyoruz ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz . Balıkesir hattını takiben siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir başka otel marketım  organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Bölge restorantlarında ekstra olarak alınacaktır .
Akşam Yemeği: Yolda verilecek olan molada ekstra olarak alınacaktır .
Mola Tesisleri : Susurluk Konak Tesisleri
Konaklama: Otel konaklaması bulunmamaktadır.


İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ


Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli  3 gün konaklamaya kadar 25 TL 4 gün ve üzeri konaklamalarda 40 TL dir

 

Lüks Araçlar ile Ulaşım
Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
Açık büfe ya da Set Menü olarak 1 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Otopark Ücretleri

Video bulunmamaktadır.