Bisiklet Turlar

Aradığınız kriterlerde kayıt bulunmamaktadır.
Aradığınız kriterlerde kayıt bulunmamaktadır.

BİSİKLET TURU;


Türkiye’de gelişme oranında artış gösteren bisiklet turları genellikle uzun yollar üzerinde yapılarak gerçekleşen spor dalıdır. Ulusal veya uluslararası olarak yapılan spordur. Bisiklet turları ile çeşitli etnik ve sosyolojik yapıya sahip kişi veya evlerle karşılaşılabilmektedir. Diğer bir tanımı olarak ise uzun yolda bisikletle yapılan sürüşlere denilmektedir. Bisiklet turu en az birkaç günü kapsayacak şekilde yapılmaktadır. Bir bisiklet turunun başlıca unsuru tam ve doğru malzemelerle yola çıkmadır.

Bunlar için;
• Bisiklet seçimi
• Donanımlar
• Çantanın hazırlanması ile başlanabilmektedir.

Tüm bunları www.tur.net ile gerçekleştirebilirsiniz. Temel ekipman olarak ta bisiklet seçimi olarak yapılır. Her türlü bir bisiklet ile yola çıkabilirsiniz ve bisiklet turu yapabilirsiniz.  En önemli bir ekipman olarak ise pompa olarak anlatılmaktadır.
Bisiklet seçiminde ise bisikletin basit ve hafif olarak seçiminin yapılması gerekir. Mümkün olduğunca az parça ile yapılan bisikletin seçimi yapılmaktadır. Fren sistemi uzun yola dayanıklı bir şekilde olanlar tercih edilmelidir. Kesinlikle karbondan yapılmış kasalı bisikletler seçilmelidir. Bisikletin amortisör süz olmasında diğer bir tercih sebebi olmaktadır. İşte belirtilen tüm bu özelliklere sahip bisikletler ile ilgili turları tur net sizlerin hizmetine sunulmaktadır.