250TL
250TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
İlkadım / Samsun
Gidiş / Geliş
-
Tur Programı
1 Gece 2 Gün
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Vergileri
Dahil
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
Batum Sınır Geçiş Ücretleri,Öğlen Yemekleri,Müze Giriş Ücretleri
Ücretsiz Aktiviteler
Lüks Otobüs ile Ulaşım,2 Sabah Kahvaltısı,Rehberlik Hizmetleri
Kampanyalar
Extra Yöresel Akşam yemeği ve Eğlence
Yurtiçi ve Yurtdışı Turlarında Tecrübeli ekip,Profesyonel Hizmet
Daha Fazlası
www.loresimatravel.com
Cep
0 (506) 866-8514
İş
0 (362) 432-6884
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor
1. Gün: (Gece Yolculuğu) Samsun-Giresun-Ordu-Trabzon-Rize-Sarp
Siz saygıdeğer misafirlerimizi belirtilen saatlerde ve noktalardan alarak çeşitli ve sınırsız LORESIMA TRAVEL ikramları eşliğinde Komşu Topraklar Gürcistan’a bağlı Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi olan Batum’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2. Gün: Hopa - Sarp Sınır Kapısı - Batum
Sabah erken saatler’de Hopa’ya varıyoruz. Alacağımız kahvaltı sonrası otobüsümüze binerek Sarp sınır kapısına varıyoruz. Otobüsümüzden inerek sizlere dağıtılacak olan sınır geçiş kağıtları ile beraber pasaport polisinde çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Otobüsümüz gümrük işlemlerisonrası Gürcistan tarafında otobüsümüze tekrar  binerek Gürcistan Acara özerk Cumhuriyeti’nin başkenti ve Türkiye tarihi acısından da hayli önemli bir kent olan Batum’u gezmeye başlıyoruz. Batum ,Karadeniz sahil şeridinin en güzel ve gelişmeye açık kentlerinden birisi.Otobüsümüzle Gonio Kalesine doğru hareket ediyoruz. Gonio Kalesi 18 adet savunma kulesinden oluşturulmuştur.Kalenin su ihtiyacını karşılamak için inşa edilen su besleme sistemleri, o dönem için oldukça ilgi çekicidir.  Kale içerisinde bulunan arkeoloji  müzesinin  ziyareti ile Batum merkez’e doğru devam ediyoruz. Sahi yolunu takip ederek, yeni şehir ile eski şehir’in birbirine karışmış güzelliklerini panoramik olarak gördükten sonra Batum merkeze geliyoruz. Misafirlerimiz konaklamaları dinlemeleri için otelimize götürüyoruz..(serbest zaman)

3. Gün: BATUM-SAMSUN
Sabah kahvaltımızın ardından Batum şehir merkezinde yer alan 1892 tarihinde inşa edilen Büyük Katedral ve Batumda tek Osmanlı eseri olarak ayakta kalan 1864 tarihli Orta Camiini geziyor ve Arzu edenler ile saat 12 de yunus balıklarını izleyenleri hayretler içesinde bırakan gösterilerini izlemek için Aguarium ‘a doğru yola çıkıyoruz.(esktra) Gösteriler sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. (ekstra) Yemek sonrası Chakvi bölgesine hareket ediyoruz.; 1900’lü yıllarda Rus botanikçi Krasnow tarafından kurulmaya başlanan Dünyanın en eski ve en büyük ikinci Botanik Parkı olan Batumski Botaniciski Sad gezisine başlıyoruz. Suptropikal ikliminedeniyle çok çeşitli bitki türlerini bir getirilen,2037 çeşit bitki ve ağacın yer aldığı, ünlü Batum Botanik parkını gördükten sonra Yolumuz Batumun otantik dokusu korunarak modernize edilmiş sokaklarında, Batumun eski şehir dokusuyla ilgili fikir sahibi olmamızı sağlayacak kısa bir şehir turu yapıyoruz.Adjara Kharition Batum Bulvarı, Batum Akrepolu görüyoruz. Batum bulvarından yaya olarak şehri gezmeye başlıyoruz. Parlamento Binası ve Başkanlık Sarayının bulunduğu meydanda Altın Post Efsanesi ve Argonotları konu alan heykelin görülmesi ve fotoğraf için mola veriyoruz. Burada yapılan alışverişin ardından Akçaabat’a hareket ederek Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Nihat Usta’da Akşam yemeği için mola veriyoruz Meşhur Akçaabat Köftesini yedikten sonra GİRESUN – ORDU –ÜNYE -Üzerinden SAMSUN'a dönüş yoluna başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından SAMSUN'a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.