1.499TL
2.998TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Osmangazi / Bursa
Tur Programı
NİSAN -MAYIS - HAZIRAN - TEMMUZ - AGUSTOS -EYLUL
Konaklama
9 GECE 10 GUN
Rehber
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-
Taşıt / Vasıta
Var
Seyahat Sigortası
Var
Kültür ve turizm bakanlığı sayfasında “Sümela Manastırı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren bir yıl süreyle ziyarete kapatılacaktır.” İfadesi yer almaktadır.  Bu nedenle restorasyon çalışmaları süresince Tur programlarımızda Sümela manastırının yerini dolduracak farklı gezi noktalarına yer verilmiştir.1.Gün. ( Sivas'a Gece Yolculuğu )

* 22:00 Fatih Sultan Mehmet Camii Önü

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılacak olan misafirlerimiz ile birlikte Soral Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde Sivas’a gece yolculuğu yapıyoruz.

2.Gün. ( Sivas - Kongre Binası - Gökmedrese - Taşhan - Buruciye Medresesi - Çifte Minare Erzincan - Tercan - Mama Hatun Türbesi - Aşkale - Erzurum )

Değerli Konuklarımız, Sabah erken saatlerde Sivas da alacağımız ekstra sabah kahvaltısı sonrasında Çamlıbel ve Yıldızeli üzerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetin temellerini burada attık dediği Sivas’ı gezmeye başlıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Cami’yi geziyor, Taşhan, Bürücüye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizin ardından Sivas dan ayrılıyoruz. İmralı – Refahiye üzerinden 1939 ve 1992 yılında yaşamış olduğu yüksek şiddetli depremler sonrasında kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan’a ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından Bakırcılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de Erzincan'nın meşhur yaprak dönerinin yedikten sonra Erzincan’ın Tercan ilçesine ulaşıyoruz. Saltukoğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk'un kızı Mama Hatun’un Türbesini ziyaret edip, Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum’a ulaşıyor, şehir turumuza başlıyoruz. Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret ediyoruz. Ardından Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Cami’yi dışarıdan görüp, 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan günümüzde müze olarak kullanılmakta olan Yakutiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Erzurum’daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan’a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra Rüstem Paşa Kervansarayında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşılarında alışveriş yapma imkânı bulabilirsiniz. Günün sonunda Palandökende bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı : Acentamızın sizin için seçmiş olduğu restoranımızda serpme veya açık büfe şeklinde alınacak kahvaltı.  ( ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır  ) İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. )
Öğle Yemeği : Konak Mazlum Sofrası Erzincan Döner
Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama : Erzurum Polat Renaissance Otel

3.Gün. ( Pasinler Ovası - Kars - 12 Havariler Kilisesi - Taş Köprü - Kars Kalesi - Posof Sınır Kapısı - Ahıska Borjomi - Tiflis )


ÖNEMLİ UYARI :

Gürcistan’a Giriş sadece, üzerinde T.C kimlik numarası yazan nüfus cüzdanları ile gerçekleşmektedir. Ehliyet, Gazi Kartı v.b kartlar ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin giriş evrakları kendileri tarafından temin edilecektir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamakladır. 16 TL olan çıkış ücreti misafirlerimize aittir. Ailesi ile birlik de (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvavfakatname almaları gerekmektedir.

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Selçuklular ile Bizanslılar arasında yapılmış ilk büyük meydan muharebesinin gerçekleştiği Pasinler üzerinden Köprüköy’e ulaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Bingöl Deresi ile Pasinler Deresinin birleşerek Aras Nehrini oluşturduğu bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan Çoban Dede Köprüsünü görüp fotoğrafladıktan sonra Horasan üzerinden Kars şehir merkezine ulaşıyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ile bir Avrupa kentini andırmaktadır. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü, Kars Kalesini panoramik olarak görüyor, Ardahan üzerinden Posof sınır kapısına hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Ardahan da alıyoruz. Yemek sonrasında Hanak – Damal ve Söğütlü Kaya’nın muhteşem manzarası eşliğinde Posof sınır kapısına ulaşıyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamlayarak Tiflis’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Abhazya Türklerinin yaşadığı Akhaltsike ve Borjomi şehrinden geçerek Tiflis’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin belirlemiş olduğu saat de otelimizin lobisinde buluşuyor ve akşam yemeği için Marjanishvili Caddesi’ne gidiyoruz. Türk ve Gürcü restoranlarının bulunduğu bu cadde de akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Konaklama Tiflis deki otelimizde.

Kahvaltı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ocak Başı Restoran ( Çorba, Ejder Kebabı, Salata Garnitür, Tatlı )
Akşam Yemeği : Deniz Restoran ( Serbest Menü seçenekleri geçerli olup tur ücretine dahil değildir.)
Konaklama :  Tiflis Fund Otel

4.Gün. ( Lagodaki Sınır Kapısı - Sheki - Baku )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Lagodeki sınır kapısına hareket ediyoruz. Giriş işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Azerbaycan sınırlarına girmiş bulunuyoruz. Balaken – Katex üzerinden büyük Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Şheki’ye ulaşıyoruz. Azerbaycan’ın en eski şehirlerinden biridir ve tarihi 2500 yıl öncesine dayanır. Şehir adını bir zamanlar burada yaşamış olan sak Türklerinden alır. Şeki şehir turumuzu tamamlayıp, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Azerbeycan mutfağına özgü Tike veya lüle kebap, Piti, Bozbaş, Çığrtma pilavı ve diğer yöresel yemeklerden tadabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından İsmailli, Şamaxi üzerinde akşam ilerleyen saatlerde Bakü’ye varıyoruz. Akşam karanlığında Bakü’ye gireceğimiz için muhteşem bir ışık gösteri bizleri bekliyor olacak, şehrin ışıklı caddeleri ve görkemli binaları karşısında büyüleneceksiniz. Akşam yemeğimizi otelimize yerleşmeden önce alacağız. Sonrasında da istirahat etmek üzere otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Şheki serbest zaman
Akşam Yemeği  : Bakü şehir merkezinde serbest olarak alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.
Konaklama : Bakü Modern Otel

5.Gün. ( Şehitler Parkı - Kız Kulesi - Şirvanşahlar Sarayı - Minyatür Kütüphane - Hazar Denizi )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında gezimize Şehitler parkı ile başlıyoruz. 19 Ocak 1990 yılında SSCB ordusunun Bakü’ye girmesiyle birlik de gerçekleştirdiği katliam sonrasında şehitler için yapılmış olan parkın içinde Şehitlerin isimlerinin yazıldığı anıt, Camii ve Azerbaycan’ın simgelerinden olan aralıksız yanan bir ateş bulunmaktadır. Burası aynı zamanda Azerbaycan’ın en yüksek tepesi olması nedeni ile çok güzel bir manzaraya sahip,  Burada fotoğraf çekimleri için serbest zaman veriyoruz. Parkın önünden otobüsümüze binerken Meclis binasını da görme imkanı buluyoruz. Bir sonraki durağımız Tarihi Bakü şehri oluyor. Tarihi sokaklar ve evlerin arasında ilerleyerek ilk önce Şirvan şahlar sarayına geliyoruz. Buradan ayrılıyor ve Bakü’nün en eski binası olan Kız Kulesini geziyoruz. 28 metre uzunluğunda olan yapı, eski zamanlarda düşmanlardan korunmak için kullanılmıştır. 14-15. yüzyıla ait olan, o tarihlerde Buhara ( Özbekistan ) ve Multan ( Hindistan ) tacirleri tarafından inşa edilmiş Kervansarayı geziyoruz.  Minyatür kütüphane ( dünyanın bir çok ülkesinden Fransa, İngiltere, Rusya dan vb.) toplanmış en küçük kitaplar vardır. Japonya'da hazırlanmış 2 mm boyutlarında Dünyanın en küçük kitabını görüyoruz. Yol üzerinde Cumhurbaşkanlığı binasını görüp Öğlen yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Hazar denizi kenarında bulunan kordonda yürüyüş yapıyor alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Günün sonunda otelimize dönüyoruz.

Kahvaltı :   Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği :   Bakü şehir merkezi serbest zaman.
Akşam Yemeği :   Bakü şehir merkezinde serbest olarak alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.
Konaklama :   Bakü Modern Otel.

6.Gün. ( Kür Demir - Yevlax - Gence - Kırmızı Köprü Sınır Kapısı )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kürdemir – Yevlax – Gence üzerinden Kırmızı köprü sınır kapısına ulaşıyoruz. Geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Tiflis’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin belirlediği saat de otel lobisinde buluşup Marjanishvili Caddesine hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz cadde üzerinde yürüyüş yapabilir ve akşam yemeklerini yiyebilirler, dileyen konuklarımız ise Tiflis’i kuşbakışı görebileceğimiz Mtatsminda Tepesine rehberimizle birlik de çıkıp, akşam aydınlatılan Tiflis şehrini izleyebilirler. Arzu eden konuklarımız ise Tiflis’in canlı müzik yapan barlar sokağında eğlenebilirler.  Otelimizde Konaklama

Kahvaltı :   Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği :   Xamir Mado da serbest menü seçenekleri
Akşam Yemeği  : Marjanishvili Caddesinde Ankara Lokantasında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama :  Tiflis Fund Otel

7.Gün. ( Sameba Katedrali - Özgürlük Meydanı - Gori - Stalin Müzesi - Batum )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında gezimize Sameba Katedrali ile başlıyoruz. Avrupa’nın en büyük kilisesi olan ve değişik bir mimariye sahip kilisesinin çatısında som altın kullanılmıştır. Şehre dönüp Hamamlar mahallesini ve shardan sokağını geziyoruz. Chavchavadze caddesi, Flarmoni orkestra binası, Cumhuriyet meydanı, Parlemento binası, Opera binası ve Özgürlük meydanı gezilerimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Yemek sonrasında ilk Hristiyanlığı buraya taşıyan kutsal nino kilisesini görüyoruz.  Tiflis programımızı tamamladık dan sonra Gori’ye hareket ediyoruz. Gerçek adı Loseb Cugaşvili olup, Rusçada çelik anlamına gelen ve bu isimle anılan Stalin’in evi ve müzesini görüyoruz. Arzu eden misafirlerimizi Stalin’in seyahat ettiği treni ve müzeyi gezebilirler. Goriden ayrılıyor ve Gürcistan’ın 2. Büyük şehri olan Kutaisiden geçerek Akşam saatlerinde Batum’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz Batum’un ışıklı su gösterilerini izlemek için gece turu yapabilirler.

Kahvaltı :   Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği :   Gori’de serbest zaman
Akşam Yemeği : Batum Pier Batumi restoran; Çorba - Osti (Dana Etinden yapılan et sote) -  Pilav - Patates kızartması -  Hacapuri (Peynirli Pide) - Hıngeli (Bohça şeklinde bir çeşit mantı, Et, Patates ve Peynirli yapılmaktadır.) - Salata - Sugruli peynir - Ekmek  - Su – Çay ile alınacak olup tur ücretine dâhil değildir.
Konaklama :   Batum İberia Otel

8.Gün. ( Batum - Piazza Meydanı - Medea Heykeli - Batum Bulvarı - Ayder Yaylası )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Batumi / Adjara Arkeoloji Müzesini, tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesini, Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Ortodoks Kilisesini,  Avrupa Meydanını, Medea Heykelini, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanını yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarında gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Batum gezimizi burada noktalıyor ve Sarp sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Gonio köprüsünü görerek Sınır kapısına ulaşıyoruz. Çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip, Fındıklı – Ardeşen üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine geliyoruz. Öğle yemeğimizi Fırtına Deresi’nin kenarında kurulu bulunan restoranımızda alıyoruz. Fırtına deresi boyunca sıralanmış bu restoranların sunduğu en meşhur yemek alabalıktır. Bu bölge de birçok alabalık çiftliği bulunmaktadır. Özellikle Kırmızı benekli alabalık oldukça ilgi görmektedir. Fırtına deresinden gelen su sesi eşliğinde aldığımız keyifli bu öğle yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz farklı tur alternatifleri ile zamanlarını değerlendirebilirler.

1.Alternatif Zil Kale Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL (Ekstra)

Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2.Alternatif Rafting; Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 50 TL’dir.

Ekstra turların ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz.
2010 yılında Berlin Uluslararası Film festivalin de Ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin’den geçerek Bölgede Osmanlı döneminde yapılmış taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Timisvat Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası’na varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesini görüyoruz. Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş ya da yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet yapabilirsiniz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı :  Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Çamlıhemşin Pınar Alabalık; Organik alabalık, Mıhlama, Salata, Turşu kavurma, Mısır Ekmeği, Laz böreği, Su
Akşam Yemeği : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Çamlıhemşin Haşimoğlu Otel

9.Gün. ( Rize Bezi Atolyesi - Of - Uzungöl - Lustra ve Karester Yaylası - Sürmene - Ayasofya Camii - Atatürk Köşkü )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Rize’nin Gündoğdu ilçesine hareket ediyoruz. Rize bezinden üretilen tekstil ürünlerinin bulunduğu mağazamızda alışveriş molası veriyoruz. Gündoğdu’dan ayrılıp İyidere – Of üzerinden Solaklı Vadisi’ni takip ediyor, yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzun Göl’de alacağımız Öğle yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz verilen serbest zaman içerisinde Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz ise kendilerine sunulan ekstra yayla turuna katılabilirler.

Lustra ve Karester Yayla Turu (35,00 TL); Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göl’e geri dönüyoruz.

Uzun Göl’e veda edip, Sürmene’ye doğru yola çıkıyoruz. Dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı sürmene bıçaklarını görüp, alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Sürmene’den ayrılıyor ve Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’un Latin işgaline uğraması ile İstanbul’dan kaçan Kommenos sülalesi tarafından 1250 -1260 yıllarında Manastır kilisesi olarak yapılan, adını “Kutsal bilgelik” anlamına gelen Ayasofya’dan alan Kilise 1584 yılında Cami’ye çevrilmiş olup, 1964 yılında Vakıflar genel müdürlüğü tarafından restore edilerek Müze’ye dönüştürülmüştür. 2012 yılında tekrar ibadete açılarak cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Bir sonraki durağımız Soğuksu semtinde bulunan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon’daki gezimizi burada tamamlıyor ve Giresun’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı :   Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği :  Uzungöl Ada Restoran (Çorba –Salata – Saç Kavurma – Su - Çay 
Akşam Yemeği  : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama :  Tirebolu Bal Otel

10.Gün. ( Ordu Boztepe - Samsun - İlk Adım Anıtı - Bandırma Vapuru - Atatürk Heykeli )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Karadeniz’in en değerli markalarından biri olan almadan ve tatmadan geçemeyeceğimiz Çay’a geliyor sıra, Tirebolu da bulunan çay fabrikasına misafir oluyoruz. Çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görüyor, bizlere ikram edilen çaylarımızı yudumluyor, ordu Boztepe’ye doğru hareket ediyoruz. Ordu’yu kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe’de fotoğraf molası veriyor ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Terme de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında 19 Mayıs 1919 da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtını görüp, Meydanda bulunan Atatürk Heykelinin önünde fotoğraf molası veriyoruz. Atamızı Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru gezisi sonrasında  dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyor, bir başka Soral Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Kahvaltı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Terme Ulusoy Tesisleri Menü seçenekleri geçerlidir.
Konaklama : Bu gece Otel Konaklamamız yoktur.

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
Erzurum, Çamlıhemşin ve Giresun otellerinde 3 gece yarım pansiyon konaklama 
Tiflis ve Bakü ve Batum otellerinde 5 gece oda kahvaltı konaklama          
Açık büfe veya set menü 8 sabah kahvaltısı,
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,  
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
Türkiyedeki tüm müze ver ören yeri giriş ücretleri,

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,
Tiflis, Bakü ve Batum konaklamalarında akşam yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Yurt dışı çıkış harcı (16,00 TL)
Azerbaycan Vizesi,
Gürcistan ve Bakü deki müze giriş ücretleri,

Gürcistan'a Giriş Gürcistan’a Giriş sadece, üzerinde T.C kimlik numarası yazan nüfus cüzdanları veya Pasaport ile sınır kapısında vizesiz gerçekleşmektedir. Ehliyet, Gazi kartı v.b kartlar ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin giriş evrakları kendileri tarafından temin edilecektir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamakladır. 16 TL olan çıkış ücreti misafirlerimize aittir. Ailesi ile birlik de (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvavfakatname almaları gerekmektedir.

Azerbeycan'a Giriş Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu olan Türkiye vatandaşları Azerbaycan’a vizesiz gider ve her gidiş de 90 gün kalabilirler. 

Umuma mahsus pasaportu olan Türkiye vatandaşları harç ödemeden Azerbaycan’a 30 günlük giriş vizesi ile gidebilirler. Bu müracaatlar vize talep eden kişi tarafından yapılacaktır. Vize talepleri en geç 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Giriş vizesi verilmesi için Türkiye vatandaşlarından aşağıdaki belgeler talep edilir.

Gereken şekilde doldurulmuş başvuru formu;

Pasaportun aslı ve kimlik bilgileri olan sayfanın kopyası;
34 ölçüde 2 adet fotoğraf.
Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri
09:00 – 12:30 arası vatandaşların kabul saatleri
14:00 – 15:00 arası vatandaşlara hazır belgelerin iade edilmesi
15:00 – 18:00 arası vatandaşların telefonla bilgi edinme saatleri

Not: Haftanın Cumartesi ve Pazar günleri, bunun yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti Çalışma Yasasına göre iş günleri sayılmayan resmi bayram ve hüzün günleri vatandaşların başvuruları alınmıyor.
Azerbeycan Konsolosluğu İletişim Bilgileri
Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.