Atlı Turlar

ATLI TURLAR;


Temelinde doğa ve hayvan sevgisiyle bütünleşen “at binme”, dünya üzerinde iki canlının birlikte yaptığı tek spor dalıdır. 4 bin yıllık bir geçmişi olan atçılık, bugün de hala yediden yetmişe tüm yaş gruplarının severek yaptığı aktivitelerden biri olmaya devam etmektedirler. Atlar keyifli bir aktivite olmasının yanı sıra çocuklar için psikoloji alanında bir rehabilitasyon aracı olarak da son yıllarda özellikle tercih edilmektedir. Daha çok midilli olarak bilinen küçük boydaki atlarının kullanıldığı bu aktivitelerde çocuklar için hem psikolojik hem fiziksel açıdan fayda sağlamaktadırlar.

Atlar; sadakatiyle, atılganlığıyla ve çalışkanlığıyla öne çıkmaktadır. 20-30 yıl yaşam süresi olan atların gebelik süresi 11 aydır. Atlarla ilgili bu kısa bilgilerden sora atlı turlardan bahsedelim.

AT BİNİCİLİĞİ SPORU:

Hayvanlar dünyasında “en asil” olarak nitelendirilen atlar binlerce yıldır insanoğluna en yakın hayvan olarak bilinmektedir. Binicilik sporu ile bir çok branş ve yaşta insanın keyifle yaptığı, mutluluk ve huzur bulduğu aktivitelerden biridir at biniciliği.Genellikle at çiftliklerinin yanında bulunan alanlarda at biniciliği uzman kişiler tarafından, güvenlik önlemleri alınarak öğretilmektedir. At biniciliği sporu, hem yetişkinler hem çocuklar için fiziksel ve ruhsal açıdan insan bünyesine sağladığı katkılar son derece önemlidir www.tur.net.

ATLI ARAZİ GEZİLERİ:

At binmeyi bilen kişiler arazi gezilerinde ata binerek doğayla baş başa ormanlarda ve açık alanlarda özgürce gezip dolaşabilmektedirler. Hafta içi veya hafta sonu, seçeceğiniz zaman diliminde dingin ve huzurlu bir ortamda sizi stresten uzaklaştıracak bir aktivite olan at biniciliği uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

ATLI SAFARİ:

Gezilere oranla daha uzun bir parkurda genellikle orman içinde çoğunlukla grup halinde atla yapılan gezilerdir. Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla kendinize zaman ayırarak şehrin gürültüsünden, trafiğinden ve kalabalığın uzaklaşarak doğayla baş başa yeşille iç içe bir zaman dilimini hediye etmelisiniz. Ormanı, ağaçları, su pınarlarını ve meraları at sırtında keşfe çıkabilirsiniz. Eğer siz de bu keyifli ve sağlıklı sporu yaparak doğayla baş başa vakit geçirmek istiyorsanız www.tur.net aracılığıyla.

Türkiye’nin her yerindeki; at binme, atlı turlar, at safari, atlı arazi gezilerine ulaşabilir, at binme ve atçılıkla ilgili tüm aktivitelerden haberdar olabilirsiniz.