399TL
498TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Beykoz / İstanbul
Gidiş / Geliş
5 Nisandan İtibaren Her Perşembe
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
9 TAKSİT İMKANI

1. Gün GECE YOLCULUĞU
ASSOS'TA KONAKLAMA FARKI İLE ASSOS NAZLIHAN HOTEL  YADA ASSOS EDEN GARDENS OTEL KONAKLAMASI 2 GECE 3 GÜN ASSOS AYVALIK TURU 
23:59 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü 00:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 01:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 01:15 Kartal Köprüsü Altı 01:30 Çayırova Mc Donald’s


2. Gün AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI – ASSOS
02:45 Bursa Almira Otel önünden alınacak olan misafirlerimizle araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz. Sabah yolda Zeytinliköy'de  verilecek olan köy kahvaltısı molasının ardından ( ekstra ) Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Ayvalık merkezde Kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık Evleri'ni görüp, çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Ayvalık merkez gezisinin ardından Eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY adasına doğru Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek  ( mini ) ulaşıyoruz. Cunda  da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis kilisesi ( dışaradan görüyoruz ) ve Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor. Öğlen yemeği (extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası'nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Buradan sonra Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Burada rehberimizden Şeytan Sofrası’nın hikayesini dinledikten sonra kısa bir mola ardından akşam yemeği ve konaklama için Assos’ta bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Zeytinliköy'de köy kahvaltısı ( ekstra)

Öğle Yemeği: Cunda da serbest zaman olarak ( ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Assos Nazlıhan Hotel yada Assos Eden Gardens Otel

Mola : Susurluk Konak Tesisleri

Rota : İstanbul - Bursa - Balıkesir - Ayvalık - Assos 583 km


3. Gün BEHRAMKALE – ATHENA TAPINAGI – ZEUS ALTARI – ADATEPEKÖYÜ- TAHTAKUŞLAR MÜZESİ- ASSOS
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız olan Athena Tapınağına hareket ediyoruz . Kısa bir tırmanış ve manzara eşliğinde ki yolculuğun ardından bilgelik ve zeka tanrıçası Athena adına inşa edilmiş tapınağın bulunduğu akropole çıkıyoruz. Aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer olan Athena Tapınağı'nda bölge hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra tur otobüsümüze binerek Zeus Sunağına doğru hareket ediyoruz. Adatepe Köyü girişinde, motorlu taşıtlara kapalı olan bir yoldan gidilen Zeus Altarı’na çam ağaçlarıyla çevrili 790 metrelik bir yürüyüşle ulaşılıyor. Yürüyüşün sonunda karşılaşılan manzara o mesafeye kesinlikle değiyor. Küçükkuyu’nun sırtını yasladığı Gargaran Tepesi, Eski Yunan kültüründe tanrılara adak adanan Zeus Sunağı’na ev sahipliği yapıyor. Eski Yunanlar savaşlarda galip gelmek, kuraklıktan, hastalıktan kurtulmak, bereketli ürün almak, felaketlerden korunmak gibi sebeplerle tanrılara kurban veriyorlardı . Zeus’un ayak izi olduğu düşünülen izlerin de görülebildiği, taş duvarlarla örülü küçük bir odanın bulunduğu Zeus Altar’ı ziyaretimizin ardından tarihin heyecan verici sahnelerini yaşatan, huzuru ve muhteşem doğasıyla öne çıkan Adatepe Köyü, Kuzey Ege’nin ömür uzatan köylerinden biridir. Burada kısa bir çay kahve ve fotoğraf molasının ardından  Türkiye’nin ilk özel etnografya galerisi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, 1991’de kendi doğduğu köyde Alibey Kudar tarafından kurulmuş. Müze, Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye’de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olma unvanına sahip. Orta Asya’dan Türkiye’ye göçen Türk boylarının Şamanizm kültürüne ait inançları ve kültür varlıkları sergileniyor. Galeride, Türk boylarına özgü giyim, ev eşyaları, aletleri, objeleri, halıları ve çadırları gibi pek çok eşya ile; el işi, sanat yapıtları, yazmalar, kolye ve nazarlıklar gibi detaylarla, aynı zamanda dünyada sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası yer alıyor. Tahta kuşlar gezisinin ardından gezimizi sonlandırarak Assos ‘ da bulunan otel otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Serbest zaman

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set mönü olarak alınıp tur ücretine dahildir.

Konaklama: Assos Nazlıhan Hotel yada Assos Eden Gardens Otel

Rota : Assos - Athena Tapınağı - Zeus Altar‘ı - Adatepe Köyü – Tahtakuşlar Müzesi – Assos 149 km


4. Gün BOZCAADA - ÇANAKKALE - TEKİRDAĞ – İSTANBUL
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay, kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Ceneviz Kalesini ( Panaromik ) gördükten sonra dileyen konuklarımızla adanın rum sokaklarını ve Türk Mahallesini adanın ılık rüzgârı ile birlikte geziyoruz Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda ( Hava Şartlarına Göre ) denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek karşıya geçiyoruz. Turumuzu sonlandırarak İstanbul’a doğru siz değerli misafirlerimizi aldığımız yere bırakmak üzere yola çıkıyoruz .

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Serbest zaman

Akşam Yemeği: Tekirdağ’da mola tesisinde alınacaktır ( ekstra )

Konaklama: Dönüş günüdür otel konaklaması yoktur

Mola : Tekirdağ yolunda Mola Tesisi

Rota : Assos - Bozcaada - Çanakkale – Tekirdağ - İstanbul

Not : Kartal - Çayırova ve Bursa dan binen misafirlerimiz dönüş yolunda Kadıköy de ayrılıyoruz

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Assos Nazlıhan Hotel veya Assos Eden Gardens  Otelde konaklama

* Lüks Otobüsler İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

* Otobüs İçi İkramları

* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltı

*Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Müze kart – (Rezervasyon sırasında 50 TL karşılığında eklenebilir. Kültür ve Turizm       bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Tüm Özel Harcamalar

* Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri


AÇIKLAMALAR
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.


İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ
Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 20 TL’dir.


MÜZE KART
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 50 TL ücret karşılığında alınabilir.

 

İNDİRİMLİ MÜZE KART
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 20 TL ücret karşılığında satın alabilirler


KULLANILACAK OLAN ARAÇLAR
Turlar da kullanılacak olan araçlar katılım sayısına göre ayarlanmaktadır.           

27 kişi ve üzeri MercedesTravego –Tourismo , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

27 kişiye kadar lüks  Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.