950TL
1.187TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Çankaya / Ankara
Gidiş / Geliş
ANKARA ÇIKIŞLI ANTALYA OLİMPOS TURU
Tur Programı
HER HAFTA SONU KALKIŞLI
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-

1. Gün
Buluşma ve Hareket
Belirtilen biniş noktalarından hareket ile Fethiye'ye gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.


Hareket Noktalarımız

21:00 Milli Piyango İdaresi
21:05 Milli Kütüphane
21:10 Armada Önü
21:20 Kentpark AVM Önü (otobüs durakları)
21:30 Ümitköy Köprüsü
21:45 Mesa Koru Karşısı (Anse çarşısı önü)

 

2. Gün
Yakapark - Tlos Antik Kenti - Saklıkent Kanyonu - Belcekız Koyu - Ölüdeniz - Kayaköy (Karmylassos)
Sabah yolda alacağımız (Ekstra) kahvaltımızın ardından Toros dağlarının yamaçlarında, eski Yörüklerin yaşamından izler taşıyan ama bugün artık buz gibi, şifalı suları ile ünlü bir sayfiye merkezi olan Yakapark'a ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda çam ve ceviz ağaçlarının altında temiz dağ kokusunu içimize çekiyoruz. Ardından otobüsümüz bizleri yamaçlardan aşağıya indirirken Tlos Antik kentinin içerisinden geçiyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz bu antik kentin ardından Akdağların eteklerinde bulunan ve Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonuna ulaşıyoruz. Toros dağlarının gölgesindeki bu muhteşem kanyonun içerisinde kısa bir yürüyüşle, dağın altından çıkan buz gibi sularına giriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz 18 km derinliğindeki bu kanyonda yürüyüş yapabilir. Arzu eden misafirlerimiz de sıcak çaylarını buz gibi sularında yudumlayabilir. Bu keyifli dakikaların ardından, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ`dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz`de yüzme molası veriyoruz. Ölüdeniz`deki keyifli dakikaların ardından tekrar otobüse binerek bu sefer eski bir Rum köyü olan, hayalet Köy olarak geçen Kayaköy'e gidiyoruz. 1924 mübadele yıllarında terk edilen bu köyde rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Ardından Tekrar otobüsümüze binerek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Yamaç Paraşütü (Paragladıng) - 12 Adalar Tekne Turu - Göcek Koyu - Katrancı Koyu - Yassıcalar Adası
Sabah (Arzu edenler sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü (Paraglading) yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz`e tekrar âşık olacaksınız. (Ekstra)
Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası otobüsümüzle Fethiye Marina`ya geçiyoruz ve bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Tavşan Adası, Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Zeytinli Ada, Tersane Koyu, Domuz Adası bulunmakta. (1.Tekne Turu Hava şartları ve yoğunluk doğrultusunda verilecek yüzme mola yerlerini ve sürelerini teknede kaptan belirlemektedir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra)

4. Gün
Kalkan - Kaputaş Plajı - Kaş - Ulupınar Botanik Bahçesi - Markiz Dağları - Olımpos Antik Kenti Ve Koyu - Bey Dağları - Adrasan Koyu - Yüzme Molaları
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Kalkan üzerinden Kaputaj Plajı`na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Güzel manzaraları takiple Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Kaputaş Plajına geliyor ve bu güzel plajda kısa bir yüzme molası vererek Akdeniz'in serin sularının tadını çıkartıyoruz. (Yoğunluk yüzünden otopark problemi yaşanması durumunda burada durulamayabilir). Ardından Kaş'a ulaşıyoruz. Tava dondurmasının, buzlu bademinin tadına bakarken, sokak aralarında yapacağımız yürüyüşümüzde muhteşem fotoğraflar çekme şansına sahibiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında çam ormanları içerisinde bulunan ve alabalık ızgarasıyla meşhur, aynı zamanda bir sayfiye merkezi olan Ulupınar Botanik Bahçesi ulaşıyoruz. Burada yenen leziz yemek sonrası, tekrar yolumuza devam ederek Markiz Dağı eteklerinde bulunan ve bir vadi içerisine yapılmış eski korsan kenti, şimdi ise dünyaca bilinen ağaç evleriyle meşhur Olympos`a ulaşıyoruz. Olympos`ta kilise, hamam, agora, korsan lahti gibi antik kente ait eserleri gördükten sonra Olympos`un eşsiz denizine girmek için serbest zamanımız olacak. Burada verilen yüzme molası ardından tekrar otobüsümüze binip sol yanımıza lacivert denizi, sağ yanımız Bey Dağlarını ve çam ormanlarını alarak, eşsiz kumsalı ve bakir doğası ile görenleri kendisine âşık eden Adrasan`a gidiyoruz. Bu doğa harikası yerde verilen yüzme molasının ardından tekrar yolumuza devam ederek, otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden konuklarımız için kulüpleri ile ünlü Kemer Bar Turu (Ekstra)

5. Gün
Kemer Şehir Merkezi - Kemer Tekne Turu - Cennet Koyu - Ay Işığı Koyu - Phaselis Koyu - Antik Yat Limanı - Phaselıs Antik Kenti - Antik Cadde Ve Hamam - Yüzme Molaları - Tahtalı Dağı Teleferik Turu
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antalya`nın en meşhur ilçelerinden Kemer`de kısa serbest zaman sonrası tam gün sürecek olacak Kemer Tekne Turumuza katılıyoruz Göreceğimiz yerler arasında Cennet Koyu, Ay Işığı Koyu, Phaselis Koyu bulunmakta. (2. Tekne Turu Hava şartları ve yoğunluk doğrultusunda verilecek yüzme mola yerlerini ve sürelerini teknede kaptan belirlemektedir.) Dileyen misafirlerimiz ile Phaselis limanında teknemiz yüzme molası verdiğinde küçük kayıklar ile Phaselis Antik Kentine gidiyoruz. Phaselis antik kentinde Askeri liman, Tiyatro, Antik Cadde ve Hamam yapılarını görüp burada tarihi kalıntıların yanı başında Phaselis plajında yüzme imkanını bulabilirsiniz. Tekne turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ile Tahtalı Dağı Teleferik turuna katılıyoruz. Dünyanın ikinci, Avrupa`nın ise en uzun teleferiği Akdeniz`i ve 2`365 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı`nın zirvesini birleştiriyor. Teleferik istasyonumuza varış itibari ile 80 kişilik deniz manzaralı panoramik kabinler ile dağa çıkış ve inişi dünyanın en güzel korunmuş doğal bölgesinin üstünden geçerek manzaranın keyfini çıkarma zamanı dağ istasyonu 360 derecelik panoraması ile davetkârdır. Burada Finike ve Side arasındaki şahane manzaraya hayran kalacaksınız. (Ekstra 50 TL) Burada unutulmayacak bir yürüyüş ve dinlence cennetinin ortasındasınız. Unutulmaz anlardan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Manavgat - Manavgat Şelalesi (Nehri) - Manavgat Nehir Tekne Turu - Side - Apollon Tapınağı - Yüzme Molaları
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından hepimizin mutlaka hayatımızda birkaç kez duyduğu Manavgat Şelalesi`ne gidiyoruz. Manavgat Şelalesi veya Manavgat Nehri olarak bilinen bu muhteşem coğrafyada çay bahçelerinde kahvelerimizi yudumlarken huzur bulmamak elde değildir. Müthiş çağlayan sesi eşliğinde bu süper manzaranın tadını çıkardıktan sonra denizden nehre, nehirden denize diye adlandırılan tekne turumuza başlıyoruz. (3. Tekne Turu) Şanslı olan misafirlerimiz özellikle buraya ait olan tatlı su kaplumbağalarını ve pelikanları görebilirler. Bu sırada coğrafi bakımdan önemli olan Nehrin ve Akdeniz in tuzlu sularının birleştiği noktada bizimde yüzme molası vereceğimiz Kumlu Plaj bulunmaktadır. Vereceğimiz yüzme molasında dileyen misafirlerimiz tatlı suda dileyen misafirlerimiz tuzlu suda yüzerek anın tadını çıkarabilirler. Yüzme molamızın ardından Teknemize geliyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından teknemizle iskeleye yanaşarak otobüsümüze biniyor ve Side`ye geçiyoruz. Apollon Tapınağı hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra serbest zaman verip Side çarşılarını tanıyor, dileyen misafirlerimizin denize girebilmesi için serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız için barları ile ünlü Kale İçi Bar Turu (Ekstra)
7. Gün
Düden Şelalesi - Antalya Kaleiçi - Köprülü Kanyon`da Raftıng - Aspendos
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Düden Şelalesi`ne hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek. Şelaleden sonra Kale içi mevkiine gidiyoruz. Antalya`yı tarihi yapılarıyla tanıyarak, limanında keyifli bir yürüyüş yaparak muhteşem fotoğraflar çekiyoruz. Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında. Ardından Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7`den 77`ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz.
ÖNEMLİ NOT: Programımız otele dönüş yapmadan son gün rafting turu ile biteceğinden dolayı, konuklarımızın raftingde giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste bildirilecektir. Ekstra 60 TL
Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyon`dan ayrılıyor ve MS 2. YY`da Romalılar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan tarih dolu anılarla ayrılarak Gezimiz sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- Profesyonel Rehberlik hizmetleri
- Tekne Turları
- 5 gece yarım pansiyon konaklama
- 5 açık büfe sabah kahvaltısı
- 5 açık büfe veya set menü akşam yemeği
- Otobüs içi İkramları
- Seyahat Sağlık Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Tüm Şahsi Harcamalar
- Müze ve Ören Yerleri Girişleri
- Öğle Yemekleri

Video bulunmamaktadır.