429€
550€
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Merkez / Antalya
Gidiş / Geliş
-
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Vergileri
-
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Yok
Ücretli Aktiviteler
Vize işlemleri-ekstra turlar-tüm şahsi harcamalar
Ücretsiz Aktiviteler
Rehberlik Hizmeti - Ulaşım - Yarım pansiyon konaklama
Kampanyalar
%20

ANKARA’DAN OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKANLAR TURU

Kavala -  Üsküp ( 1 )  -  Ohrid ( 1 )  -  Karadağ ( 1 )  -  Trebinje ( 1 )  -  Saraybosna ( 1 )  -  Belgrad ( 1 )  -  Sofya (1 )

7 GECE 8 GÜN / 8 ÜLKE  / 7 GECE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL !!!

YUNANİSTAN - MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - HIRVATİSTAN - BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

21 ŞEHİR - 5 BAŞKENT

HER ŞEY DAHİL!!!

MAKEDON GECESİ & MATKA KANYONU TURU & ST. NAUM TURU & BALAGAY TURU DAHİL !!!

KREDİ KARTLARINA 3 - 6  TAKSİT İMKANI

 

1. Gün Antalya - Kavala

Gezimizin ilk günü, 08:30'da Antalya 5M Migros önünden katılan siz değerli misafirlerimizle yolculuğumuza başlıyoruz.Tekirdag uzerinden Ipsala sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanmasının ardından Dedeağac, Gümülcine ve Iskece üzerinden Kavala`ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 

2. Gün Kavala - Selanik - Üsküp

Kavala`ya varışımızın ardından (ekstra) sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Üsküp'e yola çıkışımızı gerçekleştiriyoruz. Varışımız ardından Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’ teki otelimizde.

 

3. Gün Üsküp - Tetova (Kalkandelen) - Struga - Ohrid

Sabah erken saatlerinde Üskup'ten Ohrid'e doğru hareket ediyoruz. Öncelikle eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turu’muzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrası yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)’da duruyor, Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Struga’yı panoramik olarak görerek Ohride varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele varis. Misafirlerimizle birlikte Makedon Gecesine geçiyoruz. Konaklama Ohrid`deki otelimizde. (Duruma göre Makedon gecesi otel'de veya anlaşmalı mekanda gerçekleştirilecektir.)

 

4. Gün Ohrid - St. Naum - Tiran - Podgorica veya Çevresi

Sabah erken saatlerinde Ohrid’den Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Ohrid gölü'nün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turu’muzu gerçekleştiriyoruz. Ohrid'den ayrilarak 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son duragimiz olan Iskodra`ya geciyoruz. Panoramik olarak Iskodra`daki tarihi kale ve sehir surlarini gorduktan sonra Murigan uzerinden Avrupa`nin resmi olarak taninan en gec devleti Karadag`a geciyoruz. Otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir.)

 

5. Gün Podgorica - Budva - Kotor - Dubrovnik - Trebinje veya Çevresi

Sabah kahvaltısı sonrası, ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olaganustu manzarali yollardan geçerek devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden Öğleden sonra, Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili’ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan’a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya Çevresin’deki otelimizde. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir)

 

6. Gün Trebinye veya Naum - Poçitel - Blagaj - Mostar - Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Öncelikle Blagay Turu'muzu gerçekleştiriyoruz. Ardından yol uzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel'e ugruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostara varis. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından SarayBosna`ya harket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna'daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Boşnak Gecesi Turu'na katılabilirler. (kişi başı : 40 eur)

 

7. Gün Saraybosna - Belgrad

Sabah kahvaltimiz ardindan, dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler. (Girişler dahil kişi başı : 10 eur) Turumuz sonrası Belgrad’a yola çıkış.Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardindan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’daki otelimizde.

 

8. Gün Belgrad - Sofya

Sabah kahvaltımız ardından Sofya'ya yola cikiyoruz. Varis sonrasi Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında görülecek yerler arasında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Sofya`da otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Turuna katılabilirler. (kişi başı : 30 eur)

 

9. Gün Sofya - Plovdiv - İstanbul - Antalya

Sabah kahvaltimiz ardindan Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul üzerinden Antalya’ya varışımızı sağlıyarak turumuzu sonlandırıyoruz. Başka bir organizasyonumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-Lüks otobusleri ile ulasim
-Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
-3* veya 4* Otellerde toplam 7 Gece oda+Kahvaltı dahil Konaklama. (1 Gece Üsküp - 1 Gece Ohrid - 1 Gece Podgorica veya Çevresi -1 Gece Trebinje veya Çevresi - 1 Gece Saraybosna - 1 Gece Belgrad - 1 Gece Sofya)
-Akşam yemeği (7)
-Panoramik Şehir Turları (Selanik , Üsküp , Tetova , Ohrid , Tiran , Budva , Kotor , Poçitel , Mostar , Saraybosna , Belgrad , Sofya , Plovdiv)
-Makedon Gecesi, St. Naum Turu, Matka Kanyonu Turu ve Balagay Turu (Genelde ekstra düzenlenen bu turlar programa dahil edilmiştir.)
-Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
-Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
-Şehir Vergileri
-Gümrük Vergileri
-Programda belirtilen panoramik şehir turları.
-Araç içi Limitli su ikramı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
-Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
-Kavala’da verilen molada alinan kahvalti.
-Tüm Öğle yemekleri
-Ekstra Turlar ve Gece eğlenceleri (Makedon Gecesi hariç)
-Savaş Tüneli Turu (kişi başı : 10 eur / giriş dahil)
- Şöför ve rehber bahşişleri
-Multi Schengen Vizesi (120 euro) (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır.)
-Seyahat Sağlık Sigortası (15 eur) (60 yaş üzeri misafirlerden 15 eur ekstra sigorta farkı alınacaktır.)
-Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
- Programda belirtilmeyen geziler, turlar, eğlenceler ve diğer hizmetler

 

NOT : 12 yaş çocuğun tur ücreti,  yetişkin bedelinden fiyatlandırılacak olup; 0-11 yaş arası çocuk fiyatları 2 yetişkin yanında geçerlidir.

Video bulunmamaktadır.