325TL
410TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Çankaya / Ankara
Gidiş / Geliş
-
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
-
Ücretli Aktiviteler
Şahsi harcamalar - Ekstralar - Öğle yemekleri
Ücretsiz Aktiviteler
Rehberlik Hizmeti - Ulaşım - Yarım pansiyon konaklama- Boğazda tur
Kampanyalar
%20

 

İSTANBUL ADALAR TURU

1 GECE 2 GÜN (1 GECE KONAKLAMA)

YARIM PANSİYON

BOĞAZ' DA TEKNE TURU & BOĞAZ' DA KAHVALTI DAHİL

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 TAKSİT İMKANI

 

1. Gün BULUŞMA VE HAREKET
Gece saat 24:00'da Kızılay Milli Piyango İdaresi önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak İstanbul'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
Diğer Duraklarımız:
00:05 - Milli Kütüphane
00:10 - Armada
00:25 - Ümitköy Köprüsü
00:35 - Optimum Karşısı

2. Gün İSTİKLAL CADDESİ, GALATA KULESİ, HEYBELİADA, BÜYÜKADA
Sabah erken saatte İstanbul’a varış. Boğaz’ın muhteşem manzarası eşliğinde ikramımız sabah kahvaltısı sonrasında turumuza İstiklal caddesini gezerek başlıyoruz. Ardından Galata kulesinin görülmesi. Kabataş iskelesinden vapurla Heybeliada'ya hareket. Yürüyerek ada sokakları, dıştan Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Konağı, Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi restorasyonda olduğu için dıştan görülecektir. Gezi sonrasında adayı keşfetmek için dilerseniz fayton gezisine katılabilirsiniz. Fayton gezintisine katılmak istemeyenler için serbest zaman verilecektir. Daha sonra vapurla 15 dk'lık bir yolculuk sonrası Büyükada ya ulaşıyoruz. Ada da serbest zaman ve yemek. Adayı tanımak isteyenler fayton gezisine çıkabilirler. Bu gezintimizde Büyükada'nın muhteşem doğasını, adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (gidiş-geliş 2 km’lik bir orman içi yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Güntekin’in evini, günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraf çekebilirsiniz. Gezimiz sonrasında serbest zaman 15.30’da şehir hatları vapuruyla Bostancı'ya gidiyoruz. Bostancı'dan otobüsümüzle hareket, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün TOPKAPI - AYASOFYA - SULTAN AHMET MEYDANI - YERE BATAN SARNICI - MISIR ÇARŞISI
Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından özel teknemizle rehber sunumu eşliğinde yaklaşık 1 saatlik  boğaz turumuzda, boğaz kenarına dizilmiş her biri birbirinden güzel saray, köşk, yalı, cami ve kiliseleri tarihlerini dinleyerek seyrediyoruz.   Tekne gezisi ardından tarihi yarımadaya gidiyoruz. Burada Gülhane parkını, Topkapı Sarayını, 1500 yıllık Ayasofya Müzesini, Sultanahmet Camiini ve Yerebatan Sarnıcı geziyoruz. Ardından serbest zaman içerisinde mısır çarşısını geziyoruz.  Daha sonra Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molaları vererek Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Maxigezi organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOT:

MÜZEKART UYGULAMASI
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
İstanbul'da müzelerin yoğunluğunu düşünerek, sıra beklememek adına tura başlamadan evvel Ankara'da  bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Müzekart: 50 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
- 1 gece yarım pansiyon konaklama
- 2 sabah kahvaltısı
- 1 akşam yemeği
- Boğaz’da tekne turu
- Adalar geçiş ücreti
- Programda belirtilen tüm çevre gezileri
- Profesyonel rehberlik hizmetleri
- Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
- Seyahat güvence poliçesi

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Tüm öğle yemekleri
- Yemeklerde alınacak içecekler
- Kişisel harcamalar
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Video bulunmamaktadır.