250TL
410TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Kartal / İstanbul
Gidiş / Geliş
-
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
Var
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-
Daha Fazlası
Cep
0 (554) 618-3270
İş
0 (554) 618-3270
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU 7-9 NİSAN
Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık! Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festival yapılır. Alaçatı’nın doğallığına, kucaklayıcı sıcaklığına kaynatılmış reçellerin, bin bir otla yapılmış yemeklerin, böreklerin üzerine serpilmiş çörek otlarının kokusu karışır. Bu festival yarışmadan öte bir şey. Festival bahanesiyle doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemektir amaç! Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostları bu festivale bekleniyor
Kısacası, “O anı yaşadım” diyebilmek için
Tanıdık, tanımadık herkesi, bu keyfi bizimle paylaşmaya çağırıyoruz.     

1 : Gün – Cuma gecesi


Kadıköy Evlendirme dairesi önü : 23:00 kalkış
( İzmit - Adapazarı yönünden ) Bursa – Susurluk – Akhisar üzerinden, İzmir’e doğru yol alıyoruz. Yolda vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası, Çeşme’ye hareket ediyoruz.

 

2: Gün - Cumartesi


Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 8. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3 gün: Pazar
Otelimizde yapacağımız Kahvaltı sonrası festival alanına gidip öğlene kadar etkinliklere katılıyoruz. Öğleden sonra M.Ö. 1000 kurulmuş olan Teos Antik Kenti geziyoruz. Önce Pers yönetiminde kalmış antik kent, sonra Lidyalıların, ardından yine Perslilerin yönetimine geçmiştir. İonlarla birlikte Teos bağımsızlığını kazanmış ve mimari alan ile ticarette önemli bir yer haline gelmiştir. Daha sonra sinirlendiği zaman denizcilerin üstüne fırtınalar, kasırgalar yaratan denizler tanrısı Poseidon'dan kaçan gemicilerin limanına sığındığı sıcacık, küçücük ve surlarla çevrili Sığacığı gezip vereceğimiz serbest zaman sonrasında bir başka turumuzda görüşmek üzere İstanbul’a hareket ediyoruz .
(3 gün Talep durumuna göre  Şirince – Kuşadası olarak değiştirilebilecektir )
Sabah Kahvaltısı: 3.gün Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Serbest Öğlen Yemeği .Extra   Akşam Yemeği: 2 gün Otelde Tur ücretine dahildir..
Toplam Tur Mesafesi: 1473: Km
İstanbul’a Varış Saati: Yol durumuna göre tahmini 00:00  - 01:00


www.doğayayolculuk.com

;

 

Tel: -  0535 316 41 96

İncirli Metrobüs Boyner önü kalkış: 21:00  

Beşiktaş yıldız camii önü :22:00

Kadıköy evlendirme darise önü 23:00

https://www.youtube.com/watch?v=QJk4MHk1LtU&ab_channel=ArmaganPortakal
Harita bulunmamaktadır.