1.230TL
1.350TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Kadıköy / İstanbul
Gidiş / Geliş
19 Mayıs 2016
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
-
Rehber
-
Vergileri
-
Seyahat Sigortası
Yok
Restorant
Yok
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
%10 Erken Rezervasyon İndirimi!
 
Gün 01: İstanbul-Belgrad  (19 Mayıs 2016 Perşembe)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 05.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 07.25’de Türk Havayollarına ait TK 1081 sefer sayılı uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08.05’de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır,Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı'ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir.Turumuzun ardından otelimize transfer . Dileyen misafirlerimiz için yerel restoranda ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.
Sırp Gecesi Turu & Yemekli: 45 €
 
Gün 02: Belgrad  (20 Mayıs 2016 Cuma)
Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için ekstra  Novi Sad  & Sremski Karlovci turuna katılabilirler. Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlovça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule, yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna Sokağı ve Sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu: 80 €
 
Gün 03 : Belgrad  (21 Mayıs 2016 Cumartesi)
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için esktra Zemun & Avala Kulesi  & Tito’nun Mezarı turu. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait Köşkler, Çarşı, Meyhaneler Sokağı, Eski Tiyatro, Zemun Parkı, görülecek yerler arasındadır.Ve ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra,gezimizin bitimiyle 2.Yugoslavya'nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren ziyaretimizden sonra Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu: 80
 
Gün 04: Belgrad-İstanbul  (22 Mayıs 2016 Pazar)
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarına ait TK1084 sefer sayılı uçağı ile saat 20:20'de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından İstanbul'a saat 23:05’de varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki GeziMod gezimizde buluşmak dileğiyle.
 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*THY'nın tarifeli seferi ile İstanbul -Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
*Havalimanı vergileri
*Belgrad'da 4* otelde 3 gece konaklamalar,
*Sabah Kahvaltıları
*Özel araçlarla Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
*Panoramik Belgrad şehir turu
*Türkçe rehberlik hizmeti
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu(15 TL)
*Seyahat Sigortası
*Kişisel harcamalar
*Ekstra turlar
Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.