490TL
650TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Merkez / Trabzon
Gidiş / Geliş
18/22 MAYIS
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Vergileri
-
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
-
Ücretli Aktiviteler
yok
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
26 Şubat tarihine kadar 490 TL
RİTUR TURİZM, Karadeniz, Gürcistan ve İran Turları Kültür, Doğa, Kayak Turları, Organizasyonlar
Daha Fazlası
www.ritur.com.tr
Cep
0 (532) 341-4250
İş
0 (464) 217-1485
Tüm İlanlar İlan Sahibine Soru Sor

18 / 22 MAYIS GÜRCİSTAN TURU BOYDAN BOYA 4 GECE 5 GÜN
BATUM, KUTAİSİ, TİFLİS, TELAVİ, SİGNAGİ, BORJOMİ, AHISKA, BATUM, RİZE, TRABZON
T.C Kimliklerimizle, Kesin Hareketli, Trabzon Buluşmalı ve Trabzon Bitişli
3 gece 3*** otel konaklamalı

18 MAYIS CARŞAMBA: TRABZON, SARP SINIR KAPISI, BATUM ŞEHİR MERKEZİ

Saat 19.30’da Trabzon’dan, saat 20.30’da Rize’den Gürcistan’a hareket, Sarp sınır kapısından KİMLİKLE Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyetine giriş, ışıklar içinde Batum şehir gezisi, geç akşam yemeği, Ardagani gölünde lazer güdümlü ses, su ve ışık gösterilerinin izlenmesi, Batumda 24 saat açık döviz bürolarında ihtiyacımız kadar Gürcü parası LARİ’nin TÜRK LİRASI verilerek alınması...

19 MAYIS PERŞEMBE:  MTSHETA ŞEHRİ,  IŞIK KATEDRALİ,  JVARİ MANASTIRI, TİFLİS-SAMEBA KATEDRALİ,  MARCANİSHVİLİ BULVARI- SİONİ KATEDRALİ, GÜRCİSTANIN ANASI HEYKELİ, NARİKALE, ESKİ TİFLİS VE OSMANLI CAMİİ VE HAMAMI

Saat 00.30’da Batum’dan Tiflis’e hareket, molalı bir gece yolculuğu sonrası sabah saatlerinde Tiflis’e 15 km mesafede yer alan Gürcistan’ın antik başkentlerinden biri olan Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş dünyanın en uzun süreli yerleşim yerlerinden biri olan tarihi  Mtshketa şehrine varış.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 11.yy eseri  Svetitskhoveli Manastırı ve 6. yy. eseri  Jvari Manastırı gezileri sonrası başkent Tiflis’e hareket, Marcanishvili Bulvarında Türk lokantalarında kahvaltı olanağı.

Kahvaltı sonrası tarihi Tiflis şehrinin ilk kurulduğu Jveli Tbilisi -Eski Tiflis olarak bilinen noktaya transfer, Davit Heykeli, Sioni Katedrali, Barış Köprüsü, Narikale, Osmanlı Camii, Gürcistanın anası heykeli gezileri, hediyelik eşyadan, resim dahil sanat eserleri ve tarihi eşyalara kadar herşeyin satıldığı Suhoi Most çevresindeki Vernisaj pazarı gezileri ve alışveriş olanağı sonrası Tiflis şehir merkezindeki otelimize (3*** standardı) transfer.

Otele yerleşme, gecenin yorgunluğunun atılması ve Tiflisin ışıl ışıl gecesine hazırlanmak için yaklaşık 3 saatlik bir dinlenme,  dinlenme sonrası Tiflis gezimize Rustaveli Bulvarı ile başlıyoruz. Rustaveli bulvarından Barış köprüsüne iniyor, teleferikle Mtsminda tepesine çıkıp ışıklar içinde bütün Tiflis şehrini görüyor, yeme içme tesislerinin ve eğlence yerlerinin yoğun olarak yer aldığı Şarden semtine varış, serbest zaman, gece saat 12.00 sularında otele transfer, otelde konaklama

20  MAYIS CUMA: TİFLİS, AHMETA, ALAVERDİ KATEDRALİ, TELAVİ, GURJANİ, SİGHNAGİ, TİFLİS

Otelimizde kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla başkent Tiflis’in 150 km kadar kuzey doğusunda yer alan Axmeta kasabası yakınlarında yer alan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki 10. yy eseri Alaverdi Katedrali gezisi, Kafkas dağlarının muhteşem görüntüsünü izleyerek bölgenin en önemli şehirlerinden Telavi şehrine varış.

Telavi de serbest zaman, Telavi şehrinden Azeri nufusun yoğun yaşadığı yerlerden biri olan Gurjani kasabasına varış, kısa bir dinlenme sonrası UNESCO tarafından açık müze şehir olarak ilan edilen 24 saat açık evlendirme dairesi ile aşk şehri Sighnagi’ye varış.

Signagi şehir surlarının ve şehirden Alazani vadisinin görülmesi, Sighnagi surlarından Alazani vadisinde gün batımı ve Kafkas dağlarının izlenmesi, doğal ürünlerden alışveriş olanağı, akşam saatlerinde 2 saatten az bir yolculukla başkent Tiflis’e 3*** standardı otelimize dönüş, kısa bir dinlenme sonrası arzu eden konuklarımız için Tiflis’in eski bölümünde Jveli Tbilisi’de Şardeni sokağı, Metehki köprüsü bölgesinde gezinti, ışıklar içinde Tiflis şehir turu sonrası otelimize transfer ve konaklama

21 MAYIS CUMARTESİ: TİFLİS-GORİ-HAŞURİ-BORJOMİ MİLLİ PARKI VE BORJOMİ KASABASI, AZGUR KALESİ,  AHISKA, AHISKA KALESİ VE KÜLLİYESİ, AHMEDİYE CAMİİ, RİKOTİ TÜNELİ, KUTAİSİ, BATUM

Otelimizde açık büfe kahvaltı sonrası otelden çıkış, yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Gori ve Haşuri şehirleri üzerinden Ahıska vadisine giriş ve maden suları ve termalleri ile ünlü Borjomi kasabasına varış, Borjomi Parkı, Çar Yazlık Konutu ve İran Yazlık elçiliğinin görülmesi, teleferikle Borjomi Milli Parkı gezisi. Azgur boğazı ve Azgur (Askuri) kalesi görülerek tarihi Ahıska şehrine 1 saatlik bir transfer sonrası Ahıska şehrinde öğle yemeği, yemek sonrası muhteşem güzellikteki Ahıska kalesi, Ahmediye Külliyesi, Ahıska Müzesi gezileri.

Ahıska gezimizin ardından Borjomi ve Haşuri üzerinden Rikoti tüneli geçilerek Zestaponi üzerinden Kutaisi şehrine varış, Kutaisi meydanı, Tiyatro binası ve maydandan Bagrati Katedralinin görülmesi sonrası Samtredia, Ozurgeti ve Kobuleti şehirleri üzerinden akşam saatlerinde Batum şehir merkezine varış, 3*** standardı otelimize yerleşme, dinlenme sonrası gece Batum şehir turu, arzu eden konuklarımızın Kutaisi Caddesindeki Türk lokantalarına veya Gürcü restoranlarına yönlendirme, Batum’un ışıklı gecesinde serbest program, 3*** standardı otelimizde konaklama

22 MAYIS PAZAR: BATUM, BATUM BOTANİK PARKI, TARİH VE ETNOĞRAFYA MÜZESİ, AVRUPA MEYDANI, ALTIN POST HEYKELİ, ALİ VE NİNO HEYKELİ, GÜRCÜ ALFABESİ ANITI, BATUM BULVARI, SARP SINIR KAPISI, RİZE, TRABZON

Otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrası otelden çıkış, dünyanın en büyük ve en önemli botanik parklarından biri olan Batum Botanik Parkı gezisi.

Batum Botanik Parki gezisi sonrası Batum şehir merkezine dönüş, Acara Tarih ve Etnoğrafya Müzesi, Avrupa Meydanı ve Altın Post heykeli, Kurban Said’in  Ali ve Nino  isimli ölümsüz eserinin kahramanları Ali ve Nino’nun post modern heykelinin görülmesi, dünyadaki 14 özgün alfabeden biri olan Gürcü alfabesinin harflerinin üzerinde yer aldığı çelik yapı ile kule oluşturan Gürcü alfabesi anıtı, Batum bulvarı gezilerinin ardından Batumda kısa bir alışveriş molasının ardından Sarp sınır kapısına varış.

Sarp sınır kapısından gümrük işlemlerinin ardından Hopa ilçesine varış, Karadeniz sahil yolu takip edilerek Rize şehir merkezine varış, Rizede geç öğle yemeği, Rizede serbest zaman,  dinlenme ve alışveriş molası sonrası Trabzon’a hareket, akşam saat 20.00 sularında Trabzon’a varış, arzu eden konuklarımızı Trabzon havalimanından uğurlama, Trabzon şehir merkezinde tur sonu ve bir başka RİTUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşma…

27 YILLIK RİTUR GÜVENCESİ İLE BOYDAN BOYA GÜRCİSTAN, BAHAR TADINDA KÜLTÜR VE DEĞİŞİM GEZİSİ

RİTUR bütün turlarında olduğu gibi asla komisyon almaz, müşterisini kazıklatmaz, müşterisinin sırtından “hanut” diye bilinen haksız kazanç elde etmez.
 

BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Programımız TRABZON şehir merkezinden, Trabzon havalimanından veya Trabzon otobüs terminalinden başlar ve yine Trabzonda sonlanır. Trabzon'a geliş ve dönüş saatlerinizi programla uyumlu saatlerde gerçekleştirdiğinizden emin olunuz.

Turumuz kesin hareketlidir.

Gürcistan'a girişler T.C. Kimliklerimiz veya Pasaportla gerçekleşmektedir.

Yemekler konusunda en uygun yerlerde Türk Damak Tadı ve İnançlarına göre rehberlerimiz tarafından yönlendirileceksiniz.

Turumuzda 1 gece yolculuğu vardır. 2 gece Tiflis konaklaması ve 1 gece Batum konaklaması vardır.

Bu turumuzda tur fiyatına dahil olmayan yurtdışı çıkış harcı, yemekler, giriş ücretleri, teleferik ve metro ücretleri vb toplam kişi başı harcama ortalama 150.-TL civarında gerçekleşmektedir. Bütçenizi oluştururken tur ücreti dışında ortalama 150.-TL gibi bir gideriniz olabileceğini hesaplayınız.

Yurtdışında 72 saatten fazla kalacağımız için kimlikle veya pasaportla giriş yapılmasına bakılmaksızın yurtdışından alkollü içki ve sigara başta olmak üzere gümrük mevzuatına uygun eşyaları Türkiyeye gümrük vergisi ödemeden sokabilirsiniz.

18 yaşından küçükler için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveyinlerden biri çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyin (anne veya baba) diğer ebeveyine (anne veya babaya) noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyine aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.

Gürcistan hükümetinin yeni aldığı bir kararla KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF OLMAYAN ÇOCUKLAR'ın girişine izin verilmemektedir. Tur programına katılacak çocukların kimliklerinde mutlaka fotoğraf bulunmalıdır.

Gürcistanda Türk mobil telefonları eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa sorunsuz çalışmaktadır. Ayrıca Gürcistanda kayıt gerektirmeyen "lay lay linya" olarak bilinen tak-kullan SIM kartlar alınabilmektedir. Bu kartların ücretleri TL bazında sadece 6-7 TL, Türkiye ile konuşma ücretleri dakikası 50 kuruştan azdır. Ayrıca mobil internet paket seçenekleri de vardır.

İçeriğinde astildihidrokodein, Dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin, Nörkodein, Folkodin, Etilmorfin bulunan ilaçlar ve Efedrin, Nörefedrin, Psodoefedrin ilaçları ile birlikte Gürcistan'a girmek zorunluluğu olan müşterilerimizin yanlarında ilacın reçetesini ve doktor raporunu bulundurmaları mecburidir. Yukarıda yazılı ilaçlar ve içeriklerindeki maddeler dışında bütün kişisel kullanım amaçlı ilaçlarla Gürcistana girmekte her hangi bir sorun yoktur.

 

PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ

Trabzon'dan başlayıp Trabzonda biten bütün gezi ve ulaşımlar
2 gece Tiflis'te ve 1 gece Batumda 3*** standardı otelde konaklama
Otellerde 3 açık büfe kahvaltı
Türkçe rehberlik hizmeti
Araç içi ikramlar

 


PAKET FİYATIMIZ


İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 490.-TL
TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 650.-TL
ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 425.-TL
0/6 Yaş çocuk ücretsiz,
7-12 yaş çocuk ebeveyinleri ile aynı odada her çocuk için + 200.-TL

Video bulunmamaktadır.
Harita bulunmamaktadır.