215TL
AKTİVİTE ÖZELLİKLERİ
Yer
Bakırköy / İstanbul
Gidiş / Geliş
-
Tur Programı
-
Taşıt / Vasıta
Var
Rehber
Var
Seyahat Sigortası
Var
Restorant
-
Ücretli Aktiviteler
-
Ücretsiz Aktiviteler
-
Kampanyalar
-

                Alibaba Tour dan Dedeman Otel 1 gece konaklamalı
Her Hafta Sonu  Safranbolu-Amasra-Sapanca-Maşukiye
                                       5*Dedeman Otel  Konaklamalı   Doğa  Ve Kültür Turu
                               Safranbolu,Yörük Köyü,Amasra,Sapanca,Maşukiye
                                   Ücretsiz Kapalı Yüzme Havuzu,sauna hamam ve fitness kullanımı
                                                                 
      EK HİZMET BEDELİ DAHİL

1.Gün Cuma   İstanbul-Safranbolu-Amasra -Bartın
24:00 Belirlenen yer ve saatte hareketle araç içi ikramlar eşliğinde Kocaeli-Bolu-Gerede güzergahını takiben Safranbolu’ya hareket ediyoruz.

2.Gün Cumartesi   Safranbolu-Amasra-Zonguldak
Sabah saatlerinde  Yörük Köyüne varış ve extra alınacak kahvaltıyı takiben tarihi  çamaşırhanenin gezilmesi. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz.Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası'nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Fatih Sultan Mehmet'in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi'nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu'mola? (Dünyanın Gözleri)  dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrası  konaklama yapılacak Zonguldak 5*  Dedeman otele varış akşam yemeği ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak Kapalı Yüzme havuzu , hamam , sauna,fitness gibi aktivitelerden  faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler.

3.Gün Pazar Zonguldak  - Sapanca-Maşukiye – İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden ayrılıp Sapanca’ya hareket ediyoruz.İki saatlik yolculuk sonrası Sapanca’ya varış Göl kenarında serbest zaman, isteyen misafirlerimiz çay bahçelerinde oturup göl manzarası eşliğinde çaylarını içebilir,deniz bisikletine binip sapanca gölünde kısa gezi programlarına katılabilir).Sapanca gezimiz sonrası öğlen yemeği için Maşukiye’ye hareket ve serbest zaman.Rehberimizin belirlediği saat de İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.
               
Tur Ücretine Dahil olan hizmetler
*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
*Milli Park girişleri , rehberlik ve acente hizmet bedeli , ara transfer
*5* Dedeman otel de iki-üç kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama ( sabah&akşam yemeği, Otel dahilinde ücretsiz kapalı havuz , hamam , sauna ve fitness kullanımı).
*Ali Baba Turizm 28 yıllık bilgi, deneyim,hizmet anlayışı ve güvencesi .

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün Yörük köyünde kahvaltı.
*Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.
 

Video bulunmamaktadır.